20211203_120338

Edukacinė kūčiukų kepimo pamoka

Kiekvieną kartą, kai metų ratas apsisuka, ateina prieškalėdinis laikotarpis – adventas. Adventas – tai nepaprastas ramybės, rimties ir susikaupimo metas. Metas, kai ore sklando gerumas, kai norisi atleisti ir suprasti, o gerumu pasidalinti su kitais.

Šį kartą pasidalinti su 4 klasės mokiniais savo laiku ir kūčiukų kepimo paslaptimis sutiko Žygintas Senūta, buvęs Butrimonių gimnazijos mokinys, kepyklėlės „Žygindra“ bendrasavininkas, dviejų vaikų tėtis, aktyvus Butrimonių gimnazijos „Tėvų klasės“ narys.

Žygintas Senūta dirba virėju, todėl pirmiausia papasakojo apie savo profesiją. Vėliau vaikus supažindino su kūčiukų kepimo tradicijomis, prisiminė savo vaikystę ir kaip vieną šilčiausių prisiminimų įvardijo kūčiukų kepimą su visa šeima. Žygintas vaikams atskleidė kūčiukų kepimo ypatumus, vardino reikiamus produktus. Vaikai produktus apžiūrėjo, uostė, ragavo. Išsiaiškino mielių kilmę, klausinėjo, kodėl jų reikia dėti į kūčiukų tešlą.

Prasidėjo ilgai lauktas procesas. Žygintas parodė, kaip reikia užmaišyti kūčiukams skirtą tešlą, kaip ją gerai iškočioti ir suformuoti dailius kūčiukus. Vėliau ėmėsi darbo ketvirtokai. Susikaupę, rimtai nusiteikę minkė tešlą, kočiojo, pjaustė, dėjo į skardas. Kol kūčiukai kepė, vaikai iš likusios tešlos formavo riestainius, paskui paruošė žolelių arbatą.

Pagaliau pasiekėme galutinį rezultatą – kūčiukai garavo ant stalo. Kiek džiaugsmo ir vaikiškos laimės! Skanu buvo… ir be galo malonu, kad prie kepinukų prisilietė kiekvieno mokinuko rankos.

4 klasės mokiniai ir mokytoja Rita Peckuvienė dėkoja Žygintui Senūtai už nuoširdų bendravimą, puikią patyriminio bei karjeros ugdymo pamoką.