259596138_686093389041040_4336108502466192365_n

Edukacija „Gyvūnų namai namučiai gamtoje“ Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje

Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.2.1-SFA-V-719-01–0001 „Kokybės krepšelis“

Lapkričio 24 d. 1-2 kl. mokiniai lankėsi Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Gyvūnų namai namučiai gamtoje“.

Visi, gyvenantys Žemės planetoje, turi namus: žmonės, žvėrys, paukščiai, ropliai, vabalai, žuvys ar vos plika akimi įžiūrimi padarėliai. Kodėl namai reikalingi? Į šį klausimą ir buvo stengiamasi atsakyti užsiėmimo metu. Skatindami vaikus būti neabejingus gamtai, atsakingus už ją, visų pirmą, turime išmokyti ją pažinti. Vaikas negali rūpintis gamta, jei nežino, kaip atrodo vienas ar kitas paukštis, kur gyvena kurmiai ar lapės, kuo gyvūnai svarbūs gamtoje. Pamokoje vaikai ne tik daug sužinojo apie įvairius gyvūnus, jų gyvenamąsias vietas, kaip atrodo jų namai, bet ir patys atliko praktines užduotis – dėliojo dėlionę ir pildė knygelę. Baigiantis edukacijai mokiniai įsivertino žinias, ar tikrai žino, kokie gyvūnai gyvena miške, pievoje, prie vandens telkinio ir vandenyje, gyvenvietėje. Vėliau apžiūrėjo ekspoziciją, kurioje šiuo metu apie 17 tūkst. eksponatų, susipažino su pasaulio gyvūnų įvairove.

Išvykos metu vaikai ugdė ne tik pasaulio pažinimo, bet ir socialines, pažinimo, komunikavimo kompetencijas.

Įgyvendintos ,,Kokybės krepšelio“ veiklos: 1.2. Savivaldaus ir patyriminio ugdymo(si) diegimas dalykų pamokose. 1.3. Ugdymo proceso organizavimas kitose edukacinėse aplinkose gimnazijoje ir už gimnazijos ribų – ,,klasė be sienų“.

Mokytojos Sigita Žvinakienė ir Nijolė Karkauskaitė