2

Edukacija „Kap gimtuosna kraštuosna šneka“

Gruodžio 13 dieną Butrimonių gimnazijoje vyko Kultūros paso Etninės kultūros programos edukacija 4-12 klasių mokiniams. Edukacinį užsiėmimą „Kap gimtuosna kraštuosna šneka“ vedė Alytaus kraštotyros muziejaus edukacijos – informacijos skyriaus vedėja Irma Žvinakienė.

Ši edukacinė programa skirta geriau pažinti tarmes, pajausti liaudies žodžio originalumą, gyvumą, žaismingumą.  Edukatorė mokinius supažindino su lietuvių kalbos tarmėmis ir jų klasifikacija, pristatė kalbininkus A.Girdenį bei Z.Zinkevičių, kurių tarmių klasifikacija ir remiamasi nuo 1965 metų. Suskirstyti komandomis mokiniai žaidė stalo žaidimą, kurio metu sužinojo pagrindinius lietuvių kalbos tarmių bruožus, susipažino su įdomiausiu kalbos sluoksniu – leksika. Žaisdami išsiaiškino daugybės  negirdėtų aukštaitiškų ir žemaitiškų žodžių reikšmes, entuziastingai rungėsi komandose pasitikrindami ir savo loginio mąstymo gebėjimus, ugdėsi komunikavimo gimtąja kalba, bendravimo ir bendradarbiavimo, pažinimo kompetencijas.

Butrimonių gimnazijos informacija

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter