20191219_101511

Gamtos ir žmogaus pamoka „Kompostas“

Gamtos ir žmogaus pamoka apie kompostą penktokams vyko lauke, tyrinėjant aplinką.

Bet kuri žmogaus veikla susijusi su atliekų susidarymu. Patekusios į aplinką atliekos virsta šiukšlėmis ir teršia gamtą. Svarbu nuo pat mažumės ugdyti vaikų norą išsaugoti švarią aplinką, atsakomybę už savo elgesį.
Deginant pernykštę žolę, sugrėbtus rudenį lapus teršiamas oras, prarandama vertinga organinė trąša. Kartu su mokiniais įrengta komposto dėžė yra puikus organinių atliekų panaudojimo pavyzdys, stebėjimų ir bandymų objektas – mokymo priemonė.

Kompostas susidaro iš pūvančių maisto ir augalų atliekų. Skaidantis šioms atliekoms, jame atsiranda visų augalams reikalingų neorganinių medžiagų; azoto, fosforo, kalio. Todėl kompostu patręštoje dirvoje gerai auga ir dera daržovės, gausiai žydi gėlės.