20211007_115346

Edukacija „Pažintis su didžiąja scena ir jos užkulisiais“ Butrimonių kultūros namuose

  Spalio 7 dieną 3-4 klasės mokiniai kartu su šokio mokytoja dalyvavo edukacinėse pamokose „Pažintis su didžiąja scena ir jos užkulisiais“ Butrimonių kultūros namuose. Visų pirma mokiniai apžiūrėjo patalpas, ypač vaikams patiko choreografijos salė, kurioje yra daug veidrodžių, baleto atrama. Jiems labai rūpėjo, kam šokių salėje reikalingi šie dalykai, pabandė atlikti pratimus prie atramos. Prieš įeidami į didžiąją kultūros namų salę, mokiniai apžiūrėjo fojė esančią šokių kolektyvo „Gojelis“ nuotraukų parodą, kurioje atrado ir savo šeimos narius bei kitus pažįstamus žmones.

  Apžvelgę šokėjų nuotraukas, mokiniai su džiaugsmu nuskubėjo į didžiąją salę, o mokytoja pakvietė juos išsirinkti patogią vietą, iš kurios geriausiai matytų sceną. Mokiniams tai buvo smagi atrakcija: jie išbandė sėdėti ir žemiau, ir aukščiau, ir per vidurį, kol kiekvienas atrado jiems labiausiai patinkančią vietą. Tuomet mokytoja papasakojo apie šioje įstaigoje vykdomas veiklas, o dalis mokinių iš savo patirties galėjo pasakyti, kokios veiklos, tradiciniai renginiai čia vyksta, nes patys juose dalyvauja. Buvo paminėtos Vasario 16-osios, Atvelykio, Sekminių, Rudens, Kalėdinė ir kitos šventės.

  Vėliau mokiniai buvo supažindinti su saugaus elgesio taisyklėmis renginių metu, diskutavo, kokių taisyklių reikia laikytis atėjus į renginį ar dalyvaujant jame. Susipažinę su žiūrovo ir atlikėjo taisyklėmis, mokiniai nuskubėjo išmėginti ir pajausti didžiąją sceną. Užlipę į sceną mokiniai apžiūrėjo užkulisius, išsiaiškino, kam jie yra reikalingi, ir tuomet susiskirstę grupelėmis kūrė kompozicijas, pristatė savo pasirodymus, keitėsi vaidmenimis: vieni buvo žiūrovai, kiti atlikėjai ir atvirkščiai. Baigiantis pamokai mokiniai aptarė, ką naujo sužinojo, kaip jiems sekėsi.

  Mokiniams ši edukacija patiko, buvo įdomi ir naudinga. Jie įgijo teorinių ir praktinių žinių, išbandė žiūrovo ir atlikėjo vaidmenis, susipažino su Butrimonių kultūros namų veikla.

                                                                       Šokio mokytoja Živilė Patinskaitė