20211006_105054

Edukacinė-patyriminė veikla Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre

  Š. m. spalio 6 dieną 4 klasės mokiniai lankėsi Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre, kur nuo š.m. rugsėjo į pamokas kviečia atliekų tvarkymo technologijų parkas.

  Mokinius „Tiko­Tiks“centre svetingai pasitiko aplinkosauginio ugdymo specialistė Vaida Undzėnienė. Ji vaikams aprodė patalpas ir papasakojo, kodėl buvo įrengtas ir kaip veikia daiktų mainų punktas „Mai­nu­kas“ bei pa­kar­to­ti­nio nau­do­ji­mo cen­tras „Ti­ko­Tiks“. Vėliau vaikai buvo pakviesti į virtualią klasę, kurios baldai atrinkti iš daiktų mainų punktų ir jų centro „TikoTiks“. Įsitaisę ant kūrybiškai atnaujintų baldų, užsidėję virtualios realybės akinius, leidomės į virtualią kelionę po atliekų tvarkymo technologijų parką. Šioje kelionėje lydėjo trys smagūs personažai: robotukas Kipis, linksmuolė Bakterija ir išmintingas berniukas Mainukas. Jie pasakojo apie atliekų tvarkymo sistemą, įrenginius, aiškino, kaip tvarkomos iš žmonių surinktos skirtingos atliekos, kiek daug jų susidaro, ir kiek darbo reikia įdėti, kad jos kuo mažiau terštų aplinką. Vaikai virtualioje realybėje pamatė visą darbų ciklą nuo atliekų patekimo į tvarkymo centrą iki momento, kaip išrūšiuotos atliekos tampa statybinėmis medžiagomis, kompostu ar dujomis, kurios naudojamos elektros energijai gaminti. Sužinojo ir labai nustebo, kad tokiu būdu pagaminta elektros energija naudojama ir pačiame Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre, o jos perteklius parduodamas. Virtualioje realybėje ketvirtokai pasitikrino, ar tinkamai rūšiuoja buitines atliekas. Pasibaigus virtualios realybės pamokėlei vaikai turėjo puikią refleksiją – žaidė žaidimą „Rūšiuok tinkamai!“

  Šio edukacinio užsiėmimo metu vaikai pamatė, kad surinktos atliekos yra tikrai perdirbamos, suprato, kad atsakingas vartojimas ir atliekų rūšiavimas turi tapti gero elgesio norma, ir tik sąmoningas mūsų visų elgesys prisidės prie Žemės planetos išsaugojimo.

  Už dovanotą žaidimą „Rūšiuok tinkamai!“, už įdomiai praleistą laiką, už nuoširdų bendravimą ketvirtokai dėkoja aplinkosauginio ugdymo specialistei Vaidai Undzėnienei, o Dominykui už puikų pasiūlymą apsilankyti tėčio darbovietėje.

                                                                                   4 klasės mokytoja Rita Peckuvienė