Edukacinė-pažintinė išvyka į Kauną

Gegužės 19 d. Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus 1-4 klasių mokiniai (mokytojos Daiva Abramavičienė ir Daiva Bartkevičienė) vyko į pažintinę-edukacinę ekskursiją.

Kaunas – antras pagal dydį Lietuvos miestas, kuriame yra daug žymių lankytinų vietų. Keletą iš jų aplankė ir mūsų pradinukai: Nemuno ir Neries santakoje apžiūrėjo beveik 7 m aukščio Arūno Sakalausko sukurtą bronzinį paminklą ,,Laisvės karys“, kuris buvo atidengtas prie Kauno pilies 2018 m. minint Valstybės dieną.

Apėję didingą Kauno pilį, vedini smalsumo, mokiniai užsuko ir į jos vidų. Čia ne tik susipažino su pilies istorija ir legenda, požemyje apžiūrėjo kalėjimą, bet ir turėjo galimybę pasijusti ,,jaunaisiais archeologais“, smėlyje ieškodami paslėptų archeologinių iškasenų.

Vėliau T. Ivanausko zoologijos muziejuje vaikų laukė edukacinė-patyriminė pamoka ,,Pėdsekys gamtoje“. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai mokėsi atpažinti gyvūnų paliktus pėdsakus, naudodami natūralias, iš gamtos parneštas priemones. Apžiūrėję kankorėžius, šakas, medžių stuobrius, sužinojo, ar miške gyvena genys, elnias, bebras, šernas ar kitas gyvūnas. Pamokėlės pabaigoje mokinai pasitikrino ir įsivertino savo žinias, atlikdami įdomias, žaismingas užduotis planšetėse.

Po edukacinės veiklos pradinukai smalsiai apžiūrėjo visas muziejaus ekspozicijas, kuriose šiandien yra apie 14 000 eksponatų. Mokinius labai nustebino skeletai, paleontologinė medžiaga, nematytos žuvies – latimerijos muliažas, paukščių kiaušinių įvairovė, roplių ir žinduolių iškamšos.

Ekskursijoje vaikai patyrė pažinimo džiaugsmą, pagilino žinias, įsitikino, kad gyvūnijos pasaulis labai didelis ir įdomus. Visa tai žadina vaikų smalsumą, žingeidumą, skatina būti neabejingus gamtai, atsakingus už ją.

Įgyvendintos ,,Kokybės krepšelio“ veiklos: 1.2. Savivaldaus ir patyriminio ugdymo(si) diegimas dalykų pamokose. 1.3. Ugdymo proceso organizavimas kitose edukacinėse aplinkose gimnazijoje ir už gimnazijos ribų – ,,klasė be sienų“.

Pradinių klasių mokytojos  Daiva Abramavičienė ir Daiva Bartkevičienė