Visą savaitę gimnazijoje vyko veiklos, skirtos paminėti Europos dieną. Butrimonių gimnazija jau trečius metus dalyvauja projekte ,,Mokyklos Europos Parlamento ambasadorės“ (#MEPA), kurio tikslas ugdyti jaunuosius europiečius, pristatyti Europos Sąjungos poveikį ir naudą įvairioms gyvenimo sritims ir skatinti jaunus žmones būti aktyviais savo šalies ir Europos Sąjungos piliečiais.
Gegužės 3 dieną II g klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje virtualioje pamokoje ,,Europos Sąjungos istorija ir jos veikimo principai“, kurią vedė Europos informacinio biuro Lietuvoje darbuotojas Lukas Gylys. Jis mokinius supažindino su informacinio centro veikla, Europos Sąjungos sukūrimo istorija, plėtros etapais, jaunimo galimybėmis Europos Sąjungoje, ERASMUS+ programa ir kt. Paskaitoje demonstruojamos informatyvios pateiktys mokiniams padėjo geriau įsivaizduoti Europos Sąjungos institucijų veiklą ir pasiruošti artėjančiam Europos egzaminui. Aštuntokai klasės valandėlės metu sumaniai atsakinėjo į viktorinos ,,Opa, opa per Europą“ klausimus. Geriausiai sekėsi Tomui.
Gegužės 6 dieną II g klasės jaunųjų ambasadorių komanda dalyvavo Alytaus miesto ir rajono renginyje ,,ES istorija ir dabartis“. Mūsų gimnazijai atstovavo Aistis Labanauskas, Eisvė Asakavičiūtė, Akvilė Marcinkevičiūtė bei Saulė Vaitkevičiūtė. Išbandydami jėgas protmūšyje jaunieji ambasadoriai turėjo puikią galimybę mokytis bendradarbiaudami bei pritaikyti turimas žinias. Jaunimo Europos komandos narė Vakarė Saulėnaitė supažindino su jaunimo galimybėmis Europoje.
Gegužės 7 dieną 8, I-IV g klasių mokiniai pasitikrino savo žinias dalyvaudami Europos egzamine.
Gegužės 9-ąją su Europos diena gimnazijos bendruomenę muzikiniu kūriniu pasveikino ukrainietė Daria, gimnazijos septintokė, dvejus metus gyvenanti Lietuvoje. Darios muzikos mokytoja Neringa Valvonienė.
Gegužės 10 dieną II g klasės mokiniams vyko integruota ekonomikos-istorijos pamoka ,,Euras – bendroji Europos valiuta“ (mokytojos Vilma Mielaikienė, Dalia Adžgauskienė). Mokiniai susipažino su euro atsiradimo istorija, euro zonos valstybių žemėlapiu, nagrinėjo, kokio dydžio ir kaip paskirstomas Europos Sąjungos biudžetas. 2018 m. metinis ES biudžetas buvo apie 160 mlrd. eurų. Vertinant skaičiais, tai didelė suma, tačiau ji sudaro tik apie 1 procentą valstybių narių ekonomikos kasmet sukuriamo turto vertės. Pamokos pabaigoje įgytas žinias mokiniai įtvirtino atsakinėdami į klausimus ,,Kahoot“ žaidimų platformoje.
Pamokų, susitikimų, viktorinų ir kitų veiklų metu mokiniai pasitikrino jau sukauptas žinias, sužinojo naujų faktų, plačiau susipažino su Europos Sąjunga ir jos vertybėmis.
#MEPA Butrimonių gimnazijos ambasadoriai