Integruotų muzikos-istorijos pamokų ciklas „Trijų tautų draugystė“

  Nuo seno Butrimonyse draugiškai sugyveno trys tautos: lietuviai, žydai ir totoriai. Kad penktos klasės mokiniai sužinotų apie šias tautas daugiau, muzikos mokytoja Neringa Valvonienė ir istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė organizavo integruotų pamokų ciklą „Trijų tautų draugystė“. Pirmoji pamoka buvo skirta totorių tautai.

  Mokiniai sužinojo, kad totorių tauta, nuo seno pagarsėjusi puikiais kariais, Lietuvoje apgyvendinta Vytauto Didžiojo laikais apie 1397-1398 m. LDK didieji kunigaikščiai Gediminas, Algirdas ir Kęstutis sudarydavo sąjungą su totoriais, kai reikdavo atremti priešiškų šalių puolimus, arba patys rengdavo karo žygius. Pagrindinė totorių veikla buvo karyba – jie sudarė Didžiojo kunigaikščio Vytauto asmeninę sargybą. Šios tautos kariai pagarsėjo kaip itin narsūs ir ištikimi – jų praktiškai buvo neįmanoma papirkti. Kartu su Vytautu totoriai dalyvavo garsiajame Žalgirio mūšyje. Jų buvimą Lietuvoje liudija ir Butrimonių miestelio schemoje pažymėtas ,,Totorių priemiestis“.

  Penktokai susipažino su totorių religija, papročiais, kultūra, tradiciniais valgiais, liaudies muzika bei instrumentais, klausėsi muzikinių įrašų. Pamokos pabaigoje žinias pasitikrino atlikdami testą. Testą sudarė 15 užduočių, kur kiekvienoje buvo pateikti penki atsakymų variantai.

  Šiandien dalykinė integracija itin svarbi, nes leidžia atrinkti svarbiausias įvairių dalykų žinias, taip pasiekiant optimaliausią ugdymo rezultatą.