20220310_095722

Europos pinigų viktorinoje dalyvavo I g klasės gimnazistai

I g klasės mokiniai Nojus Valaitis, Kornelija Žitkevičiūtė, Tomas Stukonis, Augustė Jakipčuk (mokytojos Vilma Mielaikienė, Dalia Adžgauskienė) kovo 10 dieną savo jėgas išbandė jau penktus metus Europos bankų federacijos organizuojamame viename didžiausių finansinio raštingumo konkursų – nuotolinėje Europos pinigų viktorinoje. Viktorina skirta 13-15 metų moksleiviams, vyksta bemaž 30 -je Europos šalių. Čia jaunuoliai gali pasitikrinti finansines žinias, o pademonstravę sumanumą ir greitą reakciją laimėti piniginių prizų ir galimybę atstovauti šaliai tarptautiniame konkurso finale.

Viktorinos dalyvius pasveikino ir sėkmės palinkėjo LBA prezidentė dr. Eivilė Čipkutė. Tiesioginės transliacijos metu kompiuterio ekrane dalyviams buvo pateikta 15-a viktorinos klausimų, į kuriuos reikėjo kuo greičiau atsakyti. Mokiniai, susiskirstę po du, atsakinėjo į klausimus savo išmaniuosiuose įrenginiuose, naudodamiesi Kahoot programėle. Viktorinoje reikėjo atlikti skaičiavimus, turėti žinių apie pasaulio finansų sąvokas bei atsakyti į klausimus apie finansinį saugumą ir prevenciją.

Finansinis raštingumas yra vienas svarbiausių įgūdžių nuolat spartėjančiame finansinių technologijų plėtros amžiuje, todėl tokie interaktyvūs metodai kaip žaidimai, realios simuliacijos, virtualios interakcijos ar kitos jaunuolių susidomėjimą, aktyvų įsitraukimą ir motyvaciją žadinančios veiklos geriausios priemonės, skatinančios jaunuolių finansinės elgsenos tobulėjimą.