Festivalis „Dzūkų balsas 2019“

Atėję į šį pasaulį, mes jau randame savo tautos papročius ir dainas. Jos mus mažus migdo, o užaugusiems rodo tikrąjį gyvenimo supratimą. Niekada nesužinosime kas jas sukūrė, nesuskaičiuosime kiek žmonių jas kartojo ir keitė, pamiršo ir vėl atgaivino. Labai svarbu kad šis senolių sukrautas turtas nepasimirštų, o pasiektų kiekvieną žmogų, ypač vaikus.

Jau tradiciniu tapęs dzūkiškos dainos konkursas-festivalis „Dzūkų balsas“ ir šiemet į Alytaus muzikos mokyklą sukvietė daugybę dzūkų regiono ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo, meno ir muzikos mokyklų pedagogų ir mokinių. Dalyvių gausa parodė, kad mums labai svarbi mūsų krašto etninė kultūra bei jos puoselėjimas, o daina gali puikiai apjungti mūsų tautines ir dvasines vertybes.

Šiame festivalyje dalyvavo ir mūsų gimnazijos kolektyvas, kuris atliko dzūkų krašto dainą „Aš išsilaužiau stadalėlės rykšteklį“ Dainavom visi nuoširdžiai ir jausmingai kaip kad mūsų senoliai dainavo. O geras emocijas, kurias patyrėme, kiekvienas išsinešėme į savo namus, mokyklas. Nepamirškime savo krašto liaudies dainų. Dainuokime visur ir visada, skatindami dainuoti ir savo draugus, su daina gyvenimas bus gražesnis ir prasmingesnis.