Fizikos meistriškumo pamoka 2021

  Šių metų vasario 24 d. mūsų gimnazijos abiturientas Justinas Babravičius dalyvavo visos dienos renginyje „Tarptautinė elementariųjų dalelių fizikos meistriškumo pamoka 2021“.

  Kiekvienais metais šis renginys, skirtas 15-19 metų amžiaus moksleiviams (-ėms) ir pirmų kursų studentams (-ėms), organizuojamas universitetų bei kitų mokslo institucijų, visame pasaulyje pritraukia tūkstančius moksleivių bei studentų, siekiančių pažinti fizikos mokslo paslaptis

  Paskaitų metu dalyviai susipažino su Europos branduolinių tyrimų organizacija (CERN), Lietuvos mokslininkų dalyvavimu CERN veikloje, elementariųjų dalelių detektoriais. Po pietų pertraukos Justinas su kitais dalyviais grupėmis paskirstyti į atskirus kambarius (renginys vyko nuotoliniu būdu – Microsoft Teams programoje) kibo į Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) duomenų analizę. Dienai baigiantis įvyko vaizdo konferencija su CERN bei meistriškumo pamokos dalyviais iš kitų šalių.

  Po pamokos Justinas džiaugėsi nauja patirtimi iš didelio tarptautinio renginio.

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter