20190321_133328

Gimnazijoje įgyvendinama programa ,,Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (#MEPALietuva )

Alytaus r. Butrimonių gimnazija jau antrus metus dalyvauja Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje įgyvendinamo projekto ,,Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ veiklose, kurio tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje. Už sėkmingą dalyvavimą projekte gimnazija 2017-2018 m.m. buvo apdovanota tai patvirtinančia lentele ,,Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“.

Kovo 21-22 d. Europos Parlamente Briuselyje vyko seminaras, kuriame dayvauti buvo pakviesti projekte MEPA ( Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės) dalyvaujančių mokyklų mokytojai iš visų Europos Sąjungos šalių. Lietuvai seminare atstovavo Alytaus r. Butrimonių (Dalia Adžgauskienė), Švenčionių rajono Pabradės ,,Ryto“ (Irina Macanko), Giedraičių Antano Jaroševičiaus (Irina Žiupkienė), Vilniaus m. sav. Grigiškių (Vilma Markevičienė, Lavoriškių (Vaidotas Pakalniškis) gimnazijų mokytojai. Seminaro dalyviai buvo supažindinti su projekto mokomąja medžiaga, klausėsi paskaitų apie EP vaidmenį, jaunimui siūlomas veiklas. Dirbdami grupėse mokėmės aktyvių mokymo metodų, kaip įtraukti mokinius į veiklas bei perteikti informaciją ir žinias apie ES aktualijas, pristatėme savo mokyklų veiklas, vykdytas MEPA projekto metu. Visiems didelį įspūdį paliko apsilankymas Europos Istorijos namų muziejuje. Istorijos tyrinėjimai ir Europos paveldo suvokimas – gyvybiškai svarbūs procesai norint suprasti savo praeitį, dabartį ir ateitį.

Dalia Adžgauskienė