1

Grožio ir išmonės formulė: kalėdinių dekoracijų parkas Butrimonių gimnazijoje

Prieš gražiausias metų šventes – Kalėdas kasmet kyla natūralus noras papuošti savas erdves, džiaugtis patiems ir dalytis sukurtuoju grožiu su kitais. Šiemet Butrimonių gimnazijos lauko erdvėse prieš Kalėdas – neįtikėtinas grožio bei išmonės pliūpsnis: čia atsirado kalėdinių dekoracijų parkas.

Tačiau „atsirado“ nenusako viso kūrybos proceso esmės, nes įvardija tik galutinį rezultatą. O čia ne mažiau svarbu, gal net svarbiausia, – žmonių iniciatyva, išmonė, kūryba, užsidegimas pačia idėja. Daugybė sėkmės istorijų prasideda nuo geros idėjos, o bet kokio projekto galutinis rezultatas priklauso nuo tų, kurie jį įgyvendina. Būtent kalėdinių dekoracijų parko idėją, nors ir ne naują, kilusią 2 klasės mokytojai Ritai Peckuvienei, palaikė gimnazijos administracija bei Tėvų klasė, kuri ėmėsi iniciatyvos suburdama mokinių tėvus gražiam tikslui – papuošti savo vaikų mokymosi erdves. Ši iniciatyva dar kartą parodo, kokia jėga yra bendrystė, koks svarbus bendruomeniškumas ir vienas kito palaikymas, pagalba, bendra kūryba turint ne tikslą konkuruoti, o žymiai plačiau suvokti savo ir bendruomenės veiklą.

Nuo lapkričio pabaigos kalėdinių dekoracijų parkas plėtėsi stebindamas netikėtomis kompozicijomis ir formomis. Tėvų klasės seniūnė Kristina Valaitienė facebook“o tėvų grupėje pasidalija šios gražios iniciatyvos bei jos rezultato vaizdais. Smagu džiaugtis ir savo sukurtu grožiu, ir pasisemti įkvėpimo, idėjų matant kitų kūrybinius darbus. Dalijimasis, bendruomeniškumas ir poreikis keistis visada kuria didžiulę pridėtinę vertę. Visi mokinių tėvai, gimnazijos darbuotojai, mokiniai, kurie sukūrė nuostabią lauko erdvę, alsuojančią Kalėdų dvasia, nusipelno pačių gražiausių padėkos žodžių, o jų kūriniai susižavėjimo bei geriausių įvertinimų.

Parko pradžioje pasitinka grakšti kompozicija „2020-ųjų žvaigždės link“, kurios autoriai gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, ūkvedys R. Gecevičius ir aptarnaujantis personalas akcentuoja vilties žvaigždę – lydinčią ir įkvepiančią. Įspūdingi pirmos klasės mokinių tėvų sukurti „Vartai į kalėdinę pasaką“, stebinatys kūrėjų išmone, panaudotomis gamtinėmis medžiagomis. „Vartai“ – galima sakyti, kartų kūrinys: kompoziciją kūrė ne tik pirmokų mamos Aušra Malinauskienė, Renata Patinskienė, Audra Arlauskienė, Milda Rudinskienė, Raminta Žemaitienė, Ugnė Vinckienė, bet ir seneliai Kęstutis Senūta, Algimantas Rudinskas. Netoli „Vartų“ įsitaisiusi antros klasės mokinių tėvų – Editos Varaškienės, Odetos ir Aurimo Supranavičių sukurta „Išdykusi eglutė“. Prisišliejusi ji prie milžiniškos snaigės ir balto dovanų maišo – šią kompoziciją kūrė 6 klasės mokinių tėvai: Supranavičių, Gudelaičių ir Bauževičių šeimos. Didžiulę originalią eglutę „Skruzdėlynas“ sukūrė 3 klasės mokinių tėvai Dovilė ir Aurimas Lukošiūnai, Žygintas Senūta, Jurgita Šarkienė, Ugnė Vinckienė, Jurgita Seiliuvienė, Kristina Valaitienė. Kaipgi Kalėdų laikas ir erdvės be senio besmegenio? Nors sniego vis dar nėra, 4 klasės mokinių tėvų Aušros Okmanienės, Maksim Dibrovo, Vaidos Dibrovos, Rasmos Kaškonienės, Linos Zajančkauskienės sukurtam seniui besmegeniui tai ne motais – jam patinka jo parko bendrija ir labiausiai – didžioji baltoji snaigė, nes abu itin atsparūs šiltėjančio klimato išdaigoms – tuo pasirūpino kūrėjai. Žaismingai į 2020-uosius veža Plasapninkų kaimo gyventojo Petro Kaškono pagamintas „Keturratis’ 2020“. Netoliese – gimnazijos kraštotyros būrelio (vadovė Danutė Anušauskienė) kompozicija „Nykštukai su dovanomis“. Dailios mažytės 5 klasės mokinių eglutės auksinė žvaigždė tarsi kviečia leistis nešamiems kalėdinės svajonės. Ir 7 klasės mokinių tėvų Kristinos bei Vytauto Valaičių nuostabus kalėdinis Angelas jau tvirtai savo sparnais apkabina visus, laimina, saugo, o Sigitos ir Povilo Žitkevičių didžiulė kalėdinė puokštė primena artėjančias šventes.Vilioja prieiti ir 8 klasės nepaprastai originali, grakšti ir elegantiška kompozicija „Žiemos pasaka“, kurią sukūrė Rima Kalendauskienė (jos nuostabus adventinis vainikas puošia ir kabinetą) ir įkurdino lauko erdvėje padedama Inetos Senutienės. Lėtai pasukus baltą ažūrinį kupolą, viduje matomas miniatiūrinis vaizdas nuskraidina mintis į kalėdinės pasakos pasaulį.I g klasės etninio stiliaus kompoziciją „Eglutės dovanos“ sukūrė Labanauskų šeima. Preciziškai raižyta medinė eglutė traukia akį grakščiu paprastumu. II g klasė erdvę papuošė didžiuliu Advento vainiku. III g klasės mokinių linksmieji Ledinukai palaiko draugiją seniui besmegeniui ir pražydusiems Pieštukams, kurių autoriai – Alytaus r. meno ir sporto mokyklos Butrimonių dailės skyriaus ugdytiniai. IV g klasės mokinys Tautvydas Balynas – nagingas medžio gaminių meistras – pagamino puikiuosius Kalėdų senelio elnius. Žaismingai prie šių kompozicijų šliejasi linksmi miniatiūriniai Kalėdų seneliai, išsirikiavę aplink raudonais burbulais pražydusį medelį (autoriai gimnazijos aptarnaujantysis personalas).Gimnazijos choro ir jo vadovės Neringos Valvonienės aukso žvaigždėmis puoštas rėmelis tarsi kviečia sustabdyti visų metų gražiausias akimirkas, o šokių kolektyvo „Gojelis“, vadovaujamo Živilės Patinskaitės, ir Alytaus r. savivaldybės tarybos nario butrimoniškio Kęstučio Patinsko sukurtos „Kalėdinės sūpynės“ neša, skraidina jau į kitus metus. ARSVB Butrimonių filialo bibliotekininkės Asta Daironienė ir Oksana Zakarauskaitė – Paplauskienė sukūrė eglutę „Kalėdinė pasaka“. Butrimonių bendruomenės „Šviesa“ narių Zitos Lukoševičienės, Romos Babravičienės ir Inetos Žigienės kurta kompozicija „Kalėdiniai varpai“ taip pat gražiai įsikomponavo parko erdvėje.Gimnazijos fojė nuo advento pradžios puošia elegantiška ažūrinė snaigių kompozicija, sukurta dailės mokytojos Neringos Jančauskaitės. Įspūdingai atrodo gimnazijos Mokinių tarybos miela eglutė „Vaikystės prisiminimai“, sukurta iš mokinių suneštų minkštų žaislų. Itin lietuviška, puošta vienetiniais rankų darbo šiaudiniais žaisliukais ir tautinės vėliavos spalvų juostelėmis fojė puikuojasi gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio ir jo vadovės Ramutės Jablonskienės eglutė. Erdvę užpildo 2 klasės mokinių ir jų mokytojos Ritos Peckuvienės darbelių parodėlė „Kelias pas Kalėdų senelį“. Kompozicijų kūrėjai buvo labai išradingi panaudodami pačias įvairiausias medžiagas: medį, šakeles, šiaudus, audinį, metalą, plastiką, poroloną, veltinį, foliją, putplastį. Toks kalėdinių dekoracijų parkas Butrimonių gimnazijos lauko erdvėse džiugina ir miestelio gyventojų bei svečių, ir pačios gimnazijos bendruomenės – mokinių, tėvų, mokytojų – akį, glosto širdį, virpina sielą. Ten, kur kuriamas grožis, žmogus tampa kur kas geresnis ir tauresnis.

Renata Balčiūnienė, Butrimonių gimnazijos mokytoja

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter