Pateiktis1

„Gyvasis tautos žiedas“

Pilietinė iniciatyva „Gyvasis tautos žiedas“ skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – Kovo 11 – ajai paminėti. Tai jau dešimtus metus vykstanti iniciatyva, kurią organizuoja Tarptautinė istorinio teisingumo komisija.

Šios iniciatyvos tikslai:

– skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą, domėjimąsi savo šalies istorija;

– prisiminti, kokiomis sąlygomis ir kaip buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė 1990 metais, kaip ji buvo ginama, kaip buvo siekiama jos įtvirtinimo, sustiprinimo ir tarptautinio pripažinimo;

– paskatinti jaunimą pamąstyti ir padiskutuoti, ką reiškia laisvė ir demokratija;

– paskatinti supratimą, kad laisvė nėra duotybė – už ją reikia kovoti ir aukotis, ja reikia  rūpintis, puoselėti ir dėl jos dirbti kiekvieną dieną;

– stiprinti pilietinę vienybę ir pasididžiavimą savo valstybe.

Gimnazijos Mokinių taryba, prisijungdama prie šios iniciatyvos, paminėjo 33-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines bei sukūrė koliažą.

Emilija Supranavičiūtė, I g kl.