121_chemine_lentele_1_z1

Integruota chemijos-matematikos pamoka 8 klasėje

Kovo 9 dieną chemijos mokytoja Jurgita Biliuvienė ir matematikos mokytoja Genovaitė Džervienė organizavo integruotą chemijos-matematikos pamoką 8 klasėje „Periodinės elementų lentelės sandara. Periodai ir grupės. Procentai“. Šios pamokos tikslas buvo perprasti periodinės elementų lentelės sandarą, išmokti jos sudedamųjų dalių pavadinimus integruojant matematinius procentinės dalies apskaičiavimus.

Pamokos pradžioje buvo demonstruojamos skaidrės ir interaktyvi periodinė elementų lentelė, aiškinama jos sudėtis, vėliau, matematikos mokytojai priminus procentinės dalies skaičiavimus, mokiniai skaičiavo metalų, nemetalų ir pusmetalių procentinę dalį visoje periodinėje elementų lentelėje, šarminių metalų, lantanoidų ir aktinoidų procentinę dalį metaluose bei halogenų, inertinių dujų procentinę dalį nemetaluose. Visa tai vaizdavo stulpelinėse diagramose.

Pamokos refleksijai ir įsivertinimui mokiniai atliko testą. Jo rezultatais džiaugėsi ir mokiniai, ir mokytojos.