Integruota pamoka apie Lietuvos kariuomenę

Kovo 1 d. II-IV g klasių mokiniams vyko atvira integruota istorijos ir ugdymo karjerai pamoka, kurią vedė Vilniaus regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos vyr. verbuotojas seržantas Igoris Bartanovičius.

Mokiniai sužinojo, kaip organizuojamas šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT), kodėl verta stoti į NPPKT, kokia karo prievolininko atsakomybė. Tarnyba pradedama nuo kursų, trunkančių 2 mėnesius ir padedančių įgyti reikalingų bazinių žinių, išsiugdyti kario vertybių.

Tarnybos metu kariai mokomi karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, ryšių ir medicinos, šaudybos ir ginkluotės bei pirmosios medicininės pagalbos pagrindų. NPPKT baigusiems kariams suteikiama lengvatų stojant į aukštąsias mokyklas, Pasieniečių mokyklą bei Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją. Mokiniams pristatytos stojimo į LKA sąlygos, paaiškintos karjeros galimybės baigus vienintelį karinį universitetą Lietuvoje. Buvo įdomu sužinoti, kokie karinių sausumos, oro, jūrų, specialiųjų operacijų pajėgų tikslai, galimybės, misija.

Pamokos pabaigoje dalyviai sprendė testą ir atsakė į klausimus. Geriausiai pasisekė abiturientams Justinui Babravičiui, Karinai Makulavičiūtei, dešimtokams Domantei Senutaitei, Lukui Babravičiui, Klaudijai Abunevičiūtei ir istorijos mokytojai Daliai Adžgauskienei. Jiems skirti prizai jau atsiųsti į mokyklą.