20221020_100646

Išvyka į parodą BALTTECHNIKA 2022

  Spalio 20 dieną 6 ir II g klasių mokiniai (mokytojos Jonė Poliakienė ir Dalia Adžgauskienė) lankėsi Vilniuje LITEXPO parodų centre vykstančiame renginyje-tarptautinėje specializuotoje technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų parodoje BALTTECHNIKA 2022. Mokiniai turėjo progą susipažinti su inžinerijos ir elektronikos naujovėmis, galėjo išbandyti virtualių vizualizacijų galimybes, suprasti šių technologijų pritaikomumą realiame gyvenime. Didžiausią įspūdį padarė robotai ir jų pritaikymas palengvinant darbus pramonės įmonėse bei žemės ūkyje. Parodoje prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) stendo mokinius pasitiko Mantas Makulavičius – šios aukštosios mokymo įstaigos Mechatronikos, robotikos ir skaitmeninės gamybos katedros laboratorijos vedėjas, buvęs Butrimonių gimnazijos mokinys. Jis susipažindino su universiteto kuriamomis inovacijomis ir naujausiais technologiniais išradimais bei studijų galimybėmis VILNIUS TECH.

  Po parodos šeštokai linksmai pramogavo Ozo pramogų centre ADVENTICA, o dešimtokai žiūrėjo  K. Buožytės ir V. Žuko  virtualios realybės filmą „Angelų takais“, skirtą dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio kūrybai įprasminti. Virtualios realybės filmas kviečia trimatėje erdvėje leistis į pažintį su 60 labai žinomų ir lengvai atpažįstamų, taip pat rečiau matomų lietuvių dailininko paveikslų: „Ramybe“, „Angelėliais“, „Aukuru“, „Angelu“, „Žinia“, „Saule“. Filme pateikiami ir atskiri kai kurių paveikslų fragmentai: aplinka, objektai, detalės, šviesos, dangus, žemė. Ši virtualios realybės patirtis – įtaigus ir inovatyvus būdas suteikti moksleiviams galimybę patiems savarankiškai pabūti M. K. Čiurlionio paveikslų dalyviais bei suprasti, kaip atrodė jo vidinis pasaulis, kupinas spalvų.

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter