Kalbų dienos atgarsiai Butrimonių gimnazijoje

Nuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 d. yra švenčiama Europos kalbų diena. Išlaikant tradicijas, ši diena paminėta ir mūsų gimnazijoje – su dainomis, žaidimais, edukacinėmis pamokėlėmis ir viktorinomis.

Anksti ryte įžengus pro mokyklos duris buvo nesunku pastebėti, kad vyksta šventė, nes visų dėmesį traukė spalvingas bei informatyvus skelbimas. Galėjome paskaityti ilgiausių žodžių įvairiomis kalbomis bei sužinoti jų reikšmę, taip pat susipažinti su Europos kabų dienos šventės istorija. Visus pasitiko malonūs užsienio atlikėjų dainų akordai, kurie skambėjo kiekvienos pertraukos metu.

Šią dieną už kabinetų durų vyko ir netradicinės pamokos. Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Irena Šimanskienė su IIIg klase vedė diskusiją „Kodėl reikia mokytis užsienio kalbų (ne tik anglų)?“. Mokiniai pateikė daug variantų ir pamokos pabaigoje priėjo išvadą, kad užsienio kalbų mokėjimas reikalingas bendravimui. Aštuntokams mokytoja paskyrė parinkti frazių apie kalbą. Mokiniai susipažino su įvairių šalių įžymių žmonių posakiais bei mintimis apie kalbą. Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Dana Gecevičienė su II g klasės mokiniais padarė informatyvų plakatą, kurį puošė Lietuvos vėliavos spalvos, atsispindėjo žymiausi lietuvių kalbos pradininkai bei jų eilės apie mūsų gimtąją kalbą. Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Renata Balčiūnienė su septintokais parengė įdomų plakatą apie mūsų gimtąją kalbą, jos paplitimą Europoje bei dėstymą daugelyje Europos universitetų lingvistiniais tikslais.

Anglų kalbos vyr. mokytoja Asta Gudelaitienė su penktos ir šeštos klasės mokiniais organizavo angliškų dainelių konkursą, žaidimus bei viktorinas. Mokiniai suprato, kad mokytis anglų kalbos yra labai svarbu, įdomu bei smagu. Anglų kalbos vyr. mokytoja Loreta Blaževičienė su aštuntokais atliko projektą, kurio metu pristatė savo pačių sukurtus būdus, padedančius išmokti užsienio kalbą. Mokiniai pasirodė išradingi, pristatė net po kelis būdus, galinčius palengvinti kelią į užsienio kalbų pasaulį. IV g klasėje mokytoja pamokos temą integravo su Europos kalbų diena. Mokiniai ruošėsi dialogui „Europos kalbų diena mokykloje“ bei „Viktorina – ką aš žinau apie Europos sąjungą?“, kalbėjo su atsitiktine tvarka parinktais klasės draugais bei kartu ruošėsi projektams. Tai buvo puiki galimybė pagilinti žinias artėjant anglų kalbos brandos egzaminui. Anglų kalbos vyr. mokytoja Aldona Krikvienė su I g klasės mokiniais dėliojo angliškus žodžius bei lankytinas vietas į plakatą.

Prancūzų kalbos mokytoja Loreta Blaževičienė su I g  klasės mokiniais tą dieną pasipuošė Prancūzijos vėliavos spalvomis. Kadangi prancūzų kalbą gimnazijoje mokosi nedaug mokinių, buvo surengta pažintinė „ekskursija“ po šią meilės kalbos šalį. Mokiniai pristatė plakatą Prancūzijos vėliavos fone pateikdami svarbiausius faktus bei žodžius apie šią Europos sąjungos šalį.

Po pamokų visi norintys galėjo pasižiūrėti bei pasidžiaugti plakatais, pagilinti žinias ir galbūt pradėti mokytis naujų kalbų. Visus namo išlydėjo skambantys užsienio dainų žodžiai. Pasidžiaugta prasminga diena, mokytojų bei mokinių bendradarbiavimu ir tuo, kad mokytis kalbų ne tik naudinga, bet ir įdomu. Europos kalbų diena – puiki galimybė kiekvienam pažvelgti į kalbas kitu kampu bei praplėsti ne tik savo akiratį, bet ir pagilinti turimas žinias.

Anglų – prancūzų kalbų mokytoja Loreta Blaževičienė