180554-528348-756x425

Karjera – tai ne vien darbas

Karjera – viena iš svarbiausių šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalių, todėl labai svarbu, kad jaunuolis gebėtų atpažinti jį supančios aplinkos teikiamas galimybes, mokėtų jas įvertinti ir tinkamai pasirinkti. Vis dėlto karjeros reikia siekti nuosekliai ir planingai.

Gruodžio 17 d. Butrimonių gimnazijos III g ir IV g klasių mokiniai su savo vadovėmis Vilma Mielaikiene ir Jolita Mensevičiene vyko į Alytaus kolegiją ir profesinio rengimo centrą susipažinti su galimybėmis tęsti mokslą baigus dvylika klasių.

Alytaus kolegijoje gimnazistus pasveikino kolegijos direktorius Sigitas Naruševičius, studijų centro atstovė supažindino su studijų programomis, priėmimo sąlygomis, papasakojo apie Erasmus+ studijas ir galimybes įsidarbinti Lietuvos įmonėse. Mokiniai apsilankė regioniniame technologijų centre ir naujai įkurtame Alytaus STEAM atviros prieigos centre.

Po šio susitikimo gimnazistai vyko į Alytaus profesinio rengimo centrą. Čia buvo susipažindinti su specialybėmis, kurias galima įgyti turint vidurinį išsilavinimą, gavo informacijos apie stažuotes Lietuvoje ir užsienyje, galimybes įsidarbinti. Mokiniai suprato, kad baigus gimnaziją ir neįstojus į norimą aukštąją mokyklą, visada yra „gelbėjimosi ratas“ – Alytaus profesinio rengimo centras – veltui metai nenueis – bus įgyta pasirinkta specialybė, o paskui vėl bus galima rinktis norimą mokymosi kryptį.