Ketvirtokai – saugesnio interneto viktorinos dalyviai

  2021 m. vasario 8-13 d. Lietuvoje vyko teminė akcija – Saugesnio interneto savaitė. Buvo organizuota Nacionalinė saugesnio interneto viktorina 4-6 klasių mokiniams, kurioje dalyvavo 391 komanda. Viena iš jų – Butrimonių gimnazijos 4 klasės mokiniai.

  Prieš prasidedant viktorinai mokiniai buvo kviečiami stebėti edukacines pamokėles, kuriose Draugiško interneto meškiukas kalbino ir ekspertus, ir vaikus, klausinėjo, kaip internete būti saugesniems. Mokiniams buvo aiškinama, kodėl internetiniai žaidimai taip įtraukia, bei kaip juose žaisti saugiai, kaip saugiai dalintis informacija ir nuotraukomis, ką internete galima viešinti, o ką geriau pasilikti tik sau ir artimiesiems, kaip atpažinti elektronines patyčias. Kalbėta ir apie draugus socialiniuose tinkluose: žaidimuose, susirašinėjimo programėlėse, ar visus juos pažįstame.

  Išklausę meškiuko pamokas, mokiniai atsakė į viktorinos klausimus. Nors viktorinos ketvirtokai nelaimėjo, tačiau įgavo daugiau žinių, kaip saugiai bendrauti internete.

 

  Informacinių technologijų mokytoja Jonė Poliakienė