20220606_085857

Ketvirtokų viešnagė Raižių mečetėje

  Birželio 7 d. 4 klasės mokiniai išvyko į edukacinę išvyką, lankėsi Raižių mečetėje. Išvykos tikslas – aplankyti vieną iš keturių Lietuvoje veikiančių antros pagal dydį pasaulio religijų, islamo išpažinėjų musulmonų šventyklą – mečetę, susipažinti su islamo išpažinėjų ritualais, tradicijomis, papročiais.

  Prie mečetės ketvirtokus pasitiko Alytaus apskrities totorių bendruomenės, Alytaus rajono Raižių musulmonų religinės bendruomenės pirmininkas Ipolitas Makulavičius. Jis vaikams papasakojo, kad totoriai Lietuvos teritorijoje apsigyveno prieš 600 metų, paaiškino jų atvykimo aplinkybes. Pasidžiaugė, kad apsigyvenę Lietuvoje totoriai galėjo kalbėti savo kalba, išpažinti savo tikėjimą – islamo religiją.

  Vaikai jau buvo mokykloje susipažinę su didžiosiomis pasaulio religijomis, todėl jiems labai įdomu buvo pamatyti, kaip atrodo islamo išpažinėjų – musulmonų šventykla. Susipažinę su architektūriniais sprendimais, vos peržengę mečetės slenkstį, nusiavę batus, patogiai susėdę ant kilimo klausė I. Makulavičiaus įdomaus pasakojimo, apžiūrinėjo religines relikvijas. Ketvirtokams įdomu buvo palyginti krikščionybės ir islamo religijų ypatumus. Vaikai suprato, jog nežiūrint to, kad abi religijos turi savitą požiūrį į pasaulį, abi moko deramo elgesio, gyvenimo taisyklių.

  Mokinius sudomino prie mečetės sumontuoti Jono Naviko sukurti laikrodžiai. I. Makulavičius išsamiai paaiškino, kodėl laikrodžiai rodo skirtingus laikus ir kodėl paminklas kunigaikščiui Vytautui Didžiajam pastatytas Raižiuose.

  Išvykos metu ketvirtokai pagilino žinias apie islamo religiją, jos išpažinėjus musulmonus, išsiaiškino totorių tautos žmonių apsigyvenimo Lietuvoje istoriją, menančią didingus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus. 

Klasės mokytoja Rita Peckuvienė

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter