karj

KK4 modulis

Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.2.1-SFA-V-719-01–0001 „Kokybės krepšelis“

Ugdymas karjerai – kryptinga veikla, skirta karjeros kompetencijoms įgyti. Šiuo atveju karjera suprantama kaip visą žmogaus gyvenimą trunkantis procesas, atsižvelgiant į asmens raidos ypatumus, kintamas visuomenės ir darbo rinkos sąlygas. Sėkmingą asmens karjerą nusako gebėjimas mokytis visą gyvenimą, reaguoti į pokyčius visuomenėje ir darbo rinkoje.

Gimnazijos veiklos rizikos vertinimo išvadose teigiama, kad karjeros galimybės mažai siejamos su ugdymosi galimybėmis, orientavimasis į mokinio asmenybės tapsmą yra vidutiniškas. Gimnazijos mokytojai ir klasių vadovai neturi iš išorės talkinančių karjeros konsultantų (padedančių partnerių), todėl gimnazijoje lapkričio 29 d. vyko ,,4KK“ modulis 5–8, I–II gimnazinių klasių mokiniams – praktiniai užsiėmimai, skirti šioms karjeros kompetencijoms: Savęs pažinimas/ Profesijų pasaulio (aplinkos) pažinimas/ Karjeros planavimas/ Karjeros įgyvendinimas. Siekiama, kad orientavimasis į mokinio asmenybės tapsmą būtų geras. Tikslas – suteikti žinių, ugdyti gebėjimus ir kompetencijas, suprasti bei formuoti nuostatas bei supažindinti mokinius su mokymosi, saviraiškos ir darbo pasaulio galimybėmis. Suvokti, kad karjera – tai visą gyvenimą trunkantis procesas, kurį reikia sumaniai valdyti, jog karjerai ne mažiau negu išsilavinimas yra svarbu lankstumas, persiorientavimas, prisitaikymas prie kintančios aplinkos ir sąlygų, drąsa ir pozityvumas veikti neapibrėžtume.