Kultūros paso edukacinės pamokos Butrimonių gimnazijoje

Spalio 22 d. Butrimonių gimnazijoje vyko edukaciniai užsiėmimai iš Kultūros paso programos. 2- 4 klasių mokiniai atskiromis grupėmis dalyvavo originalioje edukacinėje pamokoje „Knygos anatomija“, kur žaisdami gydytojus susipažino su knygos struktūra, bibliografiniais duomenimis, iš arčiau stebėjo spaustuvės gyvenimą, mokėsi aprašyti perskaitytą knygą, gydė „sergančias“ (suplėšytas, pripieštas) knygas. Įtraukiantis interaktyvus užsiėmimas neįprastomis priemonėmis paskatino domėtis knygomis.

5-6 klasių mokiniai dalyvavo literatūrinėje edukacinėje pamokoje „Kvapų vaistinė“, skirtoje ugdyti vaizduotę ir kūrybiškumą, lavinti skaitymo įgūdžius. Pamokoje kiekvienas galėjo atrasti skaitymo malonumą, gavo paskatų geriau pažinti ir vertinti (pajusti) knygą ne tik regos, bet ir uoslės pojūčiais, sužinojo apie žmogaus uoslės galimybes bei svarbą. Mokiniai, dirbdami grupelėmis, varžėsi atpažindami kvapus, susipažino su 7-iais vaistiniais augalais, kūrė savo kvapą. Edukacijoje originaliai pateiktas knygų skaitymas, susietas su uosle, mokinius sudomino, paskatino kūrybiškai rinktis knygą.

7-8, I-IV g klasių mokiniai dalyvavo finansinio raštingumo pamokoje „Pirk dramblį!“ Šis edukacinis užsiėmimas suteikė bazinių žinių apie taupymą, skolinimąsi bei greituosius kreditus, protingo pirkėjo įpročius. Edukatorė kalbėjo apie labai svarbius dalykus – finansinio raštingumo įgūdžių ugdymosi svarbą. Žaisminga praktinė užduotis, kurios tikslas – lavinti derybų išmanymo kompetenciją, parodė, kaip svarbu būti pakankamai finansiškai raštingam, kad būtų užtikrintas savojo gyvenimo finansinis stabilumas.

Tikslingai pasirinktos būtent šios Kultūros paso edukacijos labiausiai ugdė mokinių vaizduotę ir kūrybiškumą, stiprino bendrąsias kompetencijas bei knygų skaitymo motyvaciją, praplėtė akiratį, lavino tarpusavio bendravimo bei finansinio raštingumo įgūdžius.

Renata Balčiūnienė, Butrimonių gimnazijos mokytoja