Kviečiame drauge paminėti Lietuvių kalbos dienas

  Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos nuo 1999 metų yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena. Tai graži idėja, atskleidžianti gimtosios kalbos svarbą kiekvienos tautos gyvenime.

  Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyva nuo 2016 m. kiekvienais metais vasario 16–kovo 11 dienomis Lietuvoje ir užsienyje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Atsižvelgdama į esamą situaciją, Kalbos komisija siūlo 2021 m. Lietuvių kalbos dienų renginius organizuoti vasario–gegužės mėn. 

   Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti jos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje. 

 Turime didžiuotis savo gimtąja kalba – seniausia išlikusia indoeuropiečių kalba, dešimtmečius naikinta, bet ištvėrusia, išlikusia, išsaugota, apginta. Kalbėkime savo gražia lietuvių kalba – būkime išmintingi, kūrybingi, geri ir gražūs!

  Kviečiame visus bendruomenės narius būti aktyviais Lietuvių kalbos dienų renginių dalyviais! Renginių planas

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter