20220428_162054922

Mūsų mažieji šventė Jurgines

Balandžio 28 d. popietę Butrimonių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo įstaigos kiemelis sulaukė daugybės svečių, nes čia netrūko juoko ir geros nuotaikos – vyko mažųjų piemenėlių šventė ,,Jurginės – ganiavos pradžia“.

Šventės šeimininkė, pasveikinusi visus susirinkusius, pasidžiaugusi gražiu pavasariu, su skerdžiais žadino piemenukus, o šie kartu su muzikos mokytoja Neringa Valvoniene žadino žemę daina ,,Jorė žemę atrakina“. Kad jų išginti gyvulėliai būtų riebūs, apsaugoti nuo vilkų, ligų ir blogų akių, atliko apeigas su verba, spyna ir kiaušiniais. Piemenukai žaidė, dainavo ir šoko vadovaujami šokių mokytojos Živilės Patinskaitės. Paskui savo gyvulėlius ginė atgal į tvartelius. Padainavę dainą  „Žemė“, vaikai pasveikino mamytes su artėjančia Motinos diena ir įteikė savo pagamintas dovanėles. Vėliau visi šventės dalyviai iš pirmųjų žolynų kūrė paveikslėlius.