Saugaus eismo renginys ,,Būk matomas ir saugus“

Balandžio 29 dieną pradinių klasių mokytojos suorganizavo saugaus eismo renginį ,,Būk matomas ir saugus“. Tai netradicinio ugdymo renginys, kurio tikslas – pakartoti saugaus elgesio gatvėje bei kelyje taisykles. Pavasarį suintensyvėja eismas, keliuose daugiau motociklų, dviračių, paspirtukų, visiems eismo dalyviams kyla daugiau pavojų, todėl suorganizuota Saugos diena buvo puiki proga pakartoti saugaus elgesio gatvėje ir kelyje taisykles, prisiminti, kaip taisyklingai nešioti atšvaitus, ką privalo žinoti ir turėti dviratininkai, kokio amžiaus vaikams galima važinėti dviračiais kelyje, kam reikalingi saugos diržai, ir kodėl būtina juos segėti.

Atlikdami praktines užduotis gatvėje, vaikai prisiminė ir mokėsi, kaip taisyklingai pereiti pėsčiųjų perėją, užsidėdami įvairiaspalvius atšvaitus mokėsi atšvaitų dėvėjimo taisyklių. Dėliodami kelio ženklų dėliones, pakartojo kelio ženklus, o saugaus eismo teorines žinias pasitikrino ir įtvirtino surengtoje viktorinoje „Saugus eismas“ mokymosi platformoje Kahoot. Renginio pabaigoje gimnazijos direktorius Valdas Valvonis mokinius pagyrė ir jiems padėkojo už vykdytas veiklas, domėjimąsi saugumu keliuose bei įteikė saugaus elgesio kelyje atmintines.

Saugaus eismo renginį suorganizavusios pradinių klasių mokytojos Sigita Žvinakienė, Nijolė Karkauskaitė, Gina Griškonienė, Rita Peckuvienė, mokytojos padėjėja Julita Bagušinskienė ir mažiesiems draugams pagelbėjusi  III g klasės mokinė Akvilė Marcinkevičiūtė neabejoja, kad praktinis patyriminis ugdymas netradicinėse ugdymo erdvėse sudaro galimybes atsiskleisti mokinio gebėjimams, ugdo atvirą, kūrybingą ir atsakingą asmenybę.

Pradinių klasių mokytojos S. Žvinakienė, N. Karkauskaitė