20211115_105353

Netradicinė chemijos pamoka „Mišiniai mūsų aplinkoje“

Lapkričio 15 dieną Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus 8 klasės mokiniai chemijos mokėsi prie Punios piliakalnio – ši išvyka buvo skirta patyriminiam ugdymui. Jo tikslas ir uždaviniai – išsiaiškinti mišinių sudėtį ir jų rūšis bei ieškoti mūsų aplinkoje esančių mišinių, juos apibūdinti, priskirti vienai ar kitai rūšiai, įvardinti sudedamąsias dalis ir juos sudarančias būsenas. Mišinių ieškojome piliakalnio teritorijoje, taip pat buvome nusileidę prie prieplaukos, ten stebėjome vandenį, bandėme jo sudėtį priskirti tam tikrai mišinio rūšiai. Mokiniai naudojo lupas, stebėjo, ar mato mišinių sudedamąsias dalis, bei fotografavo. Ieškodami turėjo surasti po 3 vienalyčius ir nevienalyčius mišinius. Rastus mišinius vėliau aptarėme. Užfiksuotus vaizdus namuose mokiniai turės sudėti į pateiktis arba paruošti plakatus, kuriuose atsispindėtų pamokos metu aptarta informacija. Butrimonių gimnazijos 8 klasės mokiniai šia tema taip pat atliko stebėjimą mokyklos lauko teritorijoje.

Šios pamokos  metu mokiniai ne tik išgirdo naujus cheminius terminus, mokėsi juos apibūdinti, bet ir pamatė, patyrė, sužinojo bei  praktiškai atliko užduotis. Įveikdami tam tikrą atstumą ir siekdami pamokos tikslo lavino ištvermę, fizines galias ir bendravimo įgūdžius.

Vyresnioji chemijos mokytoja Jurgita Biliuvienė

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter