Netradicinė istorijos pamoka Punioje

Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.2.1-SFA-V-719-01–0001 „Kokybės krepšelis“

Birželio 1 dieną Alytaus r. Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus 5 ir 6 klasių mokiniams vyko netradicinė istorijos patyriminio ugdymo pamoka. Istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė pamoką mokiniams vedė už klasės sienų, Punios miestelio erdvėse.

Mokiniai istorijos mokėsi ne iš vadovėlio, o artimiau susipažindami su Punios miestelio istorija, apsilankydami bibliotekoje, pasivaikščiodami po miestelį. Pirmiausia vykome į Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Punios skyrių. Bibliotekininkė Irena Kaškonienė padėjo kiekvienam mokiniui  susirasti reikiamos informacijos, supažindino su literatūra apie Punios miestelio istoriją, padovanojo lankstinukų. Mokykloms šiuo metu rekomenduojama kuo daugiau ugdymo vykdyti lauke, todėl pamoką tęsėme Punios kultūros centro prieigose, tyrinėdami, lygindami ir dalindamiesi informacija, kurią suradome informaciniuose stenduose. Mokiniai turėjo surinkti, analizuoti ir pristatyti draugams apibendrintą informaciją šiomis temomis: ,,Punios miestelio istorija“, ,,Punios mokyklos istorija“, ,,Punios bažnyčios istorija“, ,,Žymūs Punios krašto žmonės“. Pamokos pabaigoje mokiniai išsakė savo įspūdžius, mintis, kodėl Punia svarbi mūsų šalies istorijai, įsivertino savo veiklą pamokos metu.

Mokiniai ne tik pagilino istorijos dalykines žinias, bet ir ugdė bendrąsias kompetencijas: bendravimo ir bendradarbiavimo, mokėjimo mokytis, savęs pažinimo.

Įgyvendintos ,,Kokybės krepšelio“ veiklos: 1.2. Savivaldaus ir patyriminio ugdymo(si) diegimas dalykų pamokose. 1.3. Ugdymo proceso organizavimas kitose edukacinėse aplinkose gimnazijoje ir už gimnazijos ribų – ,,klasė be sienų“.