thumbnail_EPD 2020

Netradicinės istorijos pamokos „Kultūros paveldas ir edukacija“

  Butrimonių gimnazija, paraginta Alytaus rajono savivaldybės, prisijungė prie iniciatyvos minėti Europos paveldo dienas. Rugsėjo 11-20 dienomis visoje Europoje vykusių renginių tema – ,,Kultūros paveldas ir edukacija“. Idėja rengti paveldo dienas gimė Prancūzijoje 1984 metais. Alytaus rajono savivaldybėje yra 422 Kultūros paveldo objektai, įtraukti į Kultūros vertybių registrą.

  Europos paveldo dienoms pažymėti vyko pamokos 5-8 klasių mokiniams gimnazijos muziejuje ,,Kultūros paveldo objektai šalia mūsų“. 8 klasės mokiniai virtualiu būdu aplankė visus 8 rajone esančius saugomus akmenis (žiūrėjo videofilmą) ir dalyvavo viktorinoje. Geriausiai atsakiusios į klausimus 8 klasės mokinės Kornelija Žitkevičiūtė ir Gabrielė Vinckaitė buvo apdovanotos Alytaus rajono savivaldybės įsteigtais prizais.

  Pamokose su mokiniais kalbėjome ne tik apie nuostabias gamtos ir žmogaus sukurtas lankytinas vietas, bet ir jų saugojimą, priežiūrą, kad jos nesunyktų ir džiugintų žmones dar daug metų.

Butrimonių gimnazijos informacija