VI mažoji „Adamkiada“ Butrimonių gimnazijoje

„Adamkiada“ – Lietuvos mokinių sporto ir meno šventė, skirta jauniems, gabiems ir aktyviems kaimo mokyklų mokiniams. Nuo 2015 m. vykstantis populiarus tradicinis renginys šiais metais dėl šalyje įsivyravusios nepaprastosios situacijos privalėjo pakeisti mastą, tačiau neprarado savo prasmės: skatinti jaunų žmonių fizinį aktyvumą, puoselėti Olimpizmo idėjas, pagerbti Jo Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus sportinį kelią ir aukštus rezultatus.

Sportinėse veiklose buvo varžomasi tik tarp vienos – Butrimonių gimnazijos – ugdymo institucijos ugdytinių, taip pat griežtai laikantis izoliacijos principo: nekaitaliojant skirtingų klasių srautų. Visi pageidaujantys mokiniai bei bendruomenės nariai savo jėgas galėjo išbandyti estafetiniame, 100 m bėgimo, šuolio į tolį, baudų metimo, futbolo, taiklaus šaudymo iš lanko rungtyse. Plėtojant jaunimo kūrybinius gebėjimus vyko laiško Jo Ekscelencijai LR Prezidentui Valdui Adamkui rašymo konkursas. Šiuolaikiniam jaunimui Prezidento autoritetas yra itin ryškus ir svarbus, juo labiau, kad mokiniai varžėsi tose sporto rungtyse, kurias jaunystėje jis buvo pamėgęs.

Jau 6-erius metus po „Adamkiados“ vėliava besitęsiantis bendradarbiavimas – prasmingas ir matomas šalies švietimo bendruomenės reiškinys. „Adamkiada“ tampa judėjimu, prisidedančiu prie olimpinių vertybių sklaidos, įtraukiant sporto veiklas į ugdymą mokykloje ir bendruomenės gyvenimą. 2019 m. šis projektas pelnė garbingą Lietuvos tautinio olimpinio komiteto „Olimpinės kartos“ apdovanojimą „Metų projektas“ ir tradicinę alyvmedžio šakelės statulėlę. Dėkojame Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui – VI mini „Adamkiada“ pagrindiniam rėmėjui.

Tariame: „Iki susitikimo VII „Adamkiadoje“! Tikimės su visu jos žavesiu: gausiu sportininkų, menininkų, pedagogų, svečių būriu iš visos Lietuvos, aukštais rezultatais, puikia nuotaika, įspūdinga menine programa, prizais, siurprizais… Turime būti sveiki!

Butrimonių gimnazijos informacija