Knygos

Pirmokai – projekto „Augu kartu su knyga“ dalyviai

Ekspertai pastebi, kad jaunoji karta vis rečiau atranda skaitymo malonumą – visą jaunimo laisvalaikį „pavagia“ socialiniai tinklai ir išmanusis telefonas, o knyga tampa vis retesniu jauno žmogaus pakeleiviu.
Dėl šios priežasties vaikams vis sunkiau susikoncentruoti, dėl to kyla problemų mokantis įvairius dalykus. Knygų skaitymas padeda vaikui ilgesnį laiką išlikti susikoncentravusiam, todėl vaikų sudominimas patrauklia kūryba dar ankstyvajame amžiuje yra svarbus, nes skatina skaityti knygas ateityje, lavina ir turtina kalbą, puoselėja mūsų šalies kultūrą ir tautinę tapatybę.

Knygos vaiko gyvenime turi užimti tiek pat vietos, kiek ir žaidimai. Todėl pirmos klasės mokinukai sparčiai mokosi skaityti, nes š. m. rugsėjo 29 d. LKKSS Vilniaus skyriaus ats. plk. Arūnas Dudavičius, buvęs istorijos mokytojas, ištikimas knygos bičiulis, projekto sumanytojas ir partneris pirmokams atvežė dar spaustuvės dažais kvepiančias nuostabias  knygas: Kęstučio Kasparavičiaus „Apie gyvūnus. Trumpos istorijos“, Michael Bond „Meškiukas vardu Pedingtonas“ ir Vytauto Tamulaičio „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“. Dabar pirmokėliai turi tikslą kuo greičiau išmokti skaityti, kad savarankiškai galėtų perskaityti šias nuostabias knygas ir su projekto partneriais pasidalinti įspūdžiais.

1 klasės mokytoja Rita Peckuvienė