Pirmoko pasas – Švietimo ir mokslo ministerijos dovana kiekvienam pirmaklasiui

2014 m. rugsėjo 1- ąją Butrimonių gimnazijos slenkstį peržengė 17 pirmaklasių, kurie ryžtingai nusiteikę mokytis ir pažinti pasaulį, pasiruošę smalsiai ieškoti ir atrasti daugybę jiems dar nežinomų dalykų.

Pirmokų pažintis su gimnazija prasidėjo direktoriaus Valdo Valvonio kabinete. Vaikai atvirai ir labai nuoširdžiai išsakė savo svajones ir norus, o direktorius, linkėdamas kuo geriausios sėkmės, iškilmingai įteikė jiems Lietuvos pirmoko pasus – simbolinius mokinio dokumentus.

Pasuose, kuriuos ŠMM pirmokams dovanoja nuo 2004 m., trumpai ir žaismingai supažindinama su Lietuvos gamta, kalba, miestais, kariuomene, gretimomis šalimis, pateikiama faktų iš Lietuvos istorijos, Lietuvos himnas, pasakojama apie svarbiausius Lietuvos simbolius – Vytį ir vėliavos spalvų reikšmę, apie žmones, savo darbais garsinančius Lietuvos vardą pasaulyje. Pase galima pasižymėti svarbiausius pirmųjų mokymosi metų įvykius, įsiklijuoti savo nuotrauką.

1 klasės mokytoja Rita Peckuvienė