shot_4

Projektas „Linas rengia ir maitina“

Alytaus r. Butrimonių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Drugelių“ ir ,,Boružiukų“ grupių ugdytiniai dalyvavo ilgalaikiame respublikiniame projekte ,,Linas rengia ir maitina“. Projekto tikslas – ugdyti etnokultūrines vertybes, mokytis bendrauti ir bendradarbiauti.

Projektas vyko keletu etapų. Pirmasis etapas buvo linų sėjimas, laistymas ir augimo kelio stebėjimas bei sunokusių linų nuėmimas. Vėliau vaikai buvo supažindinti su lino, kaip augalo, sandara ir paskirtimi, auginimo procesu bei su senolių išmintimi, kai linas buvo vadinamas saulės žolynu ir laukų auksu, o lino žydra žiedų spalva buvo tapatinama su gimtinės dangumi. Iš sunokusių linų kiekvienos grupės ugdytiniai atliko meninius darbelius parodai. Baigiamajam projekto etapui buvo ruošiami muzikiniai pasirodymai: dainelė ,,Aš pasėjau žalią liną“ ir šokis ,,Pasėjau linelį“, kuriuos atlikome gimnazijos muziejuje, kur yra ekspozicija ,,Lino kelias“.

Paprastos, bet šiltos akimirkos ir kartu nuveikti darbai suartina vaikus ir pedagogus: atsiranda tarpusavio pasitikėjimas, kaupiami bendri prisiminimai.

Dėkojame prie projekto prisidėjusioms pedagogėms: muzikos mokytojai Neringai Valvonienei, šokio mokytojai Živilei Patinskaitei bei muzikos vadovei Laimai Kalinauskienei.

Auklėtoja Jurgita Valatkienė