20181219_173349

Projekto „Būk šauniausias!” įgyvendinimas

Butrimonių gimnazijoje įgyvendintas Alytaus rajono savivaldybės finansuojamas projektas „Būk šauniausias!”, kurio prizas – edukacinė išvyka. Projekte numatyto „Šauniausios klasės“ konkurso 2017-2018 m. m. nugalėtojais I-IVg klasių koncentre tapo III g klasės gimnazistai. Su klasės vadove Jone Poliakiene ir mokytoja Dalia Adžgauskiene laimėtojai dalyvavo dviejų dalių edukacijoje.

Pirmoji edukacijos dalis – filmo „Širdys“ peržiūra Alytaus kino teatre. „Aš nenoriu būti gyva, aš noriu gyventi…” – šie filmo veikėjos Mildos ištarti žodžiai bene tiksliausiai atspindi pasakojimo esmę. O pati istorija rutuliojasi praėjusio amžiaus paskutinio dešimtmečio Lietuvoje, toli nuo miesto šurmulio vaizdingame gamtos prieglobstyje įsikūrusioje sanatorijoje. Tik šios įstaigos gyventojai – ne kokie nors senukai, o stebuklo belaukiantys paaugliai. Jie serga širdies ligomis, kai kurie iš jų viltingai laukia donorų… Šiltas, nuoširdus ir jausmingas filmas. Apie tuos laikus, kai dar nebuvo interneto, mobiliųjų telefonų, Facebook‘o ar Instagram‘o. Kai jausmai buvo grynesni, kai dažniau pakeldavome akis į dangų, kai kitas žmogus tapdavo svarbesnis už viską pasaulyje, kai širdys buvo tikros ir mokėjo plakti vienu ritmu…

Antroji edukacijos dalis – monospektaklio „Seen“ peržiūra Alytaus miesto teatre. Tai istorija apie valgymo sutrikimus, kūno kultą ir nemeilę sau. Jis sukurtas pagal tikras trijų merginų istorijas, kurios suplaukia į vieną Ūlos patirtį, kuria mergina nusprendžia pasidalinti su savo sekėjais, sukviesdama juos į atvirą, aštrų ir tuo pat (netikėtai net jai pačiai) jautrų vlogo filmavimą, tapusį nuoširdžia išpažintimi. Nūdienoje, kuomet aplink mus tiek daug sėkmės istorijų, nuostabių, išblizgintų insta gyvenimų, vieną dieną nuskamba: „Sveiki, šiandien Jums papasakosiu savo nesėkmės istoriją.“ Ir išties tai labiau ne spektaklis, o išpažintis, perteikiama muzika, judesiu, gyvu vokalu ir nesuvaidintu pasakojimu apie Ūlas, kurios trokšdamos kitų meilės ir pripažinimo, praranda pagrindinį turtą – save.

Džiaugiamės, kad Alytaus rajono savivaldybės finansuoto projekto lėšas panaudojome itin prasmingai edukacijai, kai ugdomos svarbiausios bendražmogiškosios vertybės.

Butrimonių gimnazijos informacija