20200225_112208

Siautulingosios Užgavėnės

Vasario 25 dieną Butrimonių gimnazijoje praūžė žiemos išvarymo šventė. Persirengėliai nešė Morę, blynus valgė, visi siautė ir linksminosi bei stebino aplinkinius. Užgavėnių siautuly dalyvavo visi pradinių klasių mokiniai bei jų mokytojos, ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai, jų auklėtojos ir muzikos vadovė Laima Kalinauskienė, būrelio ,,Teatro pinklėse“ ugdytiniai, bendradarbiavo Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Butrimonių filialo bibliotekininkės.

Nuo seno sakoma, kad jeigu Užgavėnių nešvęsi – nuo nelaimių neatsiginsi: javai nederės, gyvūnai dvės, vištos kiaušinių nedės, vaikai neklausys, vyrai lakstys, moterys iš proto išvarys. Dėl to persirengėliai švęsdavo iš peties: visus lankė, gerų metų linkėjo, šoko ratelius, dainavo, Lašininio ir Kanapinio kovą stebėjo, nuo triukšmo žemė dundėjo. Įkyrėjusią žiemą reikėjo prašyti, kad ji greitai negrįžtų ir visiems bėdų nepridarytų.

Butrimonių gimnazijos informacija