IMG_20200227_122538

Tarp sporto rašinių konkurso nugalėtojų ir Butrimonių gimnazija

Respublikos mokinių rašinių konkursas sporto tema, organizuojamas Lietuvos sporto muziejaus ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos, kasmet sukviečia apie šimtą dalyvių iš visos Lietuvos. Jau tradicija tapęs konkursas, skirtas paminėti Vasario 16-ąją, šiais metais įvyko jau 13-tą kartą. Butrimoniškiai rašinius rašė dešimtą kartą.

Vasario 27 d. Sporto muziejuje Kaune vyko mokslinė-praktinė konferencija ir buvo apdovanoti konkurso laureatai. Muziejaus direktorius Pranas Majauskas, sveikindamas renginio dalyvius, pasidžiaugė dalyvių gausa, paminėjo keleto ankstesnių konkursų, sulaukusių daugiausiai dėmesio, temas. Jis teigė esantis ypač laimingas dėl to, jog šių metų rašinių tema „Ką gyvenime turėčiau nuveikti, kad mane prisimintų?“ sulaukė svarių ir prasmingų darbų ir vylėsi, kad per trylika metų muziejaus archyvuose sukaupti mokinių rašiniai kada nors taps Lietuvos sporto universiteto studentų tiriamaisiais darbais. Rašinių įvairiapusiškumu stebėjosi konkurso komisijos narė Lietuvos olimpiečių asociacijos viceprezidentė Birutė Statkevičienė ir pasidžiaugė, kad jai, kaip plaukikei, buvo malonu skaityti darbus apie D. Rapšį bei R. Meilutytę. Komisijos pirmininkė Lietuvos sporto universiteto docentė Elena Puišienė pastebėjo, kad žvelgiant į žinomų sportininkų karjerą, negalima pamiršti savo svajonių, nuvertinti artimoje aplinkoje esančių žmonių. Išsakyti savo nuomonę apie konkursą buvo pakviesti ir renginyje dalyvaujančių mokyklų atstovai. Visi pasisakymai buvo šilti: ypač dėkota organizatoriams už tęstinę veiklą, už galimybę kasmet susitikti ir pabendrauti su sporto pasaulio atstovais, už postūmį domėtis sportininkų gyvenimu ir sekti jų pavyzdžiu.

Sporto muziejaus bendruomenė konkurso dalyviams visada skiria daug dėmesio. Ne išimtis ir šis renginys: apdovanoti visų keturių amžiaus grupių prizininkai, skirtos įvairios nominacijos, visiems dalyviams – padėkos ir atminimo medaliai, mokytojams – padėkos, o visų konkurse dalyvavusių mokyklų bendruomenėms išdalintos padėkos ir atminimo dovanos. Butrimonių gimnazijai šiais metais atstovavo šeštokės: Emilija Supranavičiūtė laimėjo III vietą, o Rugilė Gudelaitytė pelnė konkurso medalį (mokyt. Irena Šimanskienė). Po apdovanojimų visi svečiai pakviesti pasižvalgyti po muziejų ir pasivaišinti saldžiomis vaišėmis.

Butrimonių gimnazijos informacija