Susitikimas su rašytoju Justinu Žilinsku

  Penktokai dalyvavo nuotaikingame susitikime su rašytoju Justinu Žilinsku – knygų apie kauką Gugį autoriumi. Rašytojas pristatė savo kūrybą, akcentuodamas, kad Lietuvoje yra labai daug įdomių vietų, apie kurias galima kurti istorijas. Pasidomėjo, kuo, mokinių nuomone, įdomus Alytus, Nemunas, Butrimonių miestelis. Rašytoją visada žavėjo fantastika, mitologija, todėl jo knygų personažais neatsitiktinai tapo kaukas Gugis, tinginys maumas Munamukis, liūdnasis aitvaras Vipštas, Knyga “Kaukas Gugis ir kerų karas“ apdovanota Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus Antrąja premija už Geriausią 2017 metų knygą paaugliams. Šiuo metu autorius rašo trečiąją serijos apie Gugį knygą.

  Bendraudami su rašytoju mokiniai domėjosi, ar sunku parašyti knygą, ar tai pelningas darbas, ką daryti, jei rašant pasitaiko klaidų, suprato, kad net apie tušinuką galima sukurti įvairių pasakojimų. Tokia pamoka puiki proga paskatinti mokinius domėtis šiuolaikine literatūra, skaityti knygas, o gal ir patiems pabandyti kurti.

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter