20220509_131752

Susivienijusi įvairovėje Europos Sąjunga

Gegužės 9 dieną visoje Europos Sąjungoje minima Europos diena. 1950 metais būtent šią dieną Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas perskaitė deklarciją, kurioje paragino Europos šalis dirbti kartu ir kurti vieningą Europą. Ši diena laikoma neformaliu Europos Sąjungos gimtadieniu.

Jau penktus metus Butrimonių gimnazija dalyvauja MEPA (Mokyklos – Europos Parlamento Ambasadorės) projekto veikloje. Projekto tikslas – pristatyti Europos Sąjungos poveikį ir naudą įvairioms gyvenimo sritims ir skatinti jaunus žmones būti aktyviais savo šalies ir Europos Sąjungos piliečiais. Viena iš projekto veiklų – Europos dienos paminėjimas. Šią dieną vyresniųjų klasių mokiniai gimnazijos aktų salėje pateikė darbus apie ES valstybes: politinę šalių sistemą, lankytinus objektus, šalių ypatumus, žymius žmones, įdomius faktus ir kt., juos įdomiai pristatė. Istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė apibendrindama mokinių darbus teigė, kad Europos Sąjungos vertybės siekti taikos ir solidarumo buvo svarbios ne tik 1950 metais, bet yra aktualios ir šiomis karo Ukrainoje dienomis. 8, I -III g klasių mokiniai istorijos pamokų metu susipažino su Europos Sąjungos atsiradimo istorija ir raida, todėl noriai žinias pasitikrino dalyvaudami ,,Europos egzamine“, varžėsi viktorinoje ,,Europa ir Lietuva“.

Nuo pat ES steigimosi jos kūrėjai puoselėjo taiką, demokratiją, laisvę ir įvairovę vienijančią Europą. Europos dieną tai ir buvo akcentuojama.