257414979_193574632944461_4991768139990545481_n

„Takas į pasaką“

  Visais laikais suaugusieji vaikams pasakomis perteikdavo tam tikrą gyvenimo pavyzdį. Nors atrodo, kad mūsų pasakos tarsi iš kitos realybės, bet vaikai supranta jų logiką ir suvokia tą fantastišką pasaulį. Vaikai dažnai svajoja atsidurti pasakų pasaulyje, kartu su veikėjais keliauti, patirti nuotykius.

  Butrimonių bibliotekoje lapkričio 17 d. antros klasės mokiniai kartu su mokytoja Sigute Žvinakiene ir bibliotekininke Asta Daironiene vedė pamoką ,,Takas į pasaką“, kurios tikslas – pažinti liaudies kūrybos gyvybingumą, sukurti savo sugalvotą pasaką. Tai patyriminio ugdymo integruota dailės ir technologijų pamoka.

  Pirmiausia mokiniai pasigamino pasakos personažus, tada susipažino su įvairiomis pasakomis, vartė bibliotekoje knygeles. Vėliau pradėjo sekti pasaką porose, grupelėse, o paskui sukūrė vieną pasaką ,,Žvėrelių nuotykiai miške“, įsijautė į personažų vaidmenis.  Vaikai įdėmiai klausė draugų pasakojimų, nes reikėjo tęsti pradėtą mintį. Paskui aptarėme pasakų veikėjus – mokiniai pastebėjo, jog pasakos dažniausiai baigiasi laimingai. Nors veikėjai pakliūna į netikėčiausias situacijas, bet, kaip dauguma žmonių, randa sprendimo būdą ir mus pamoko, kad visuomet reikia tikėti savo jėgomis, pasikliauti nuojauta.

 

  Pradinių klasių mokytoja Sigutė Žvinakienė