KTU_Hadronai_2021_paveiksliukas_1920x1080-1024x576

„Tarptautinė hadronų terapijos meistriškumo pamoka 2021“

  Kovo 24 d. III g klasės mokiniai Erika Vitunskaitė, Gertautas Bradauskas ir abiturientas Justinas Babravičius drauge su fizikos mokytoja Jolita Mensevičiene dalyvavo virtualiame renginyje „Tarptautinė hadronų terapijos meistriškumo pamoka 2021“, kurį inicijavo Kauno technologijos universitetas, Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos sklaidos centras, renginio partneris – Nacionalinis vėžio institutas.

  Pamokoje moksleiviai sužinojo, kad rentgeno spindulius, protonus ar anglies jonus, nepažeidžiant aplinkinių kritinių organų, galima naudoti kaip „peilį“, kuriuo itin tiksliai yra naikinami vėžiniai audiniai. Naudodami spindulinės terapijos planavimo programą „matRad“ renginio dalyviai stebėjo skirtingos spinduliuotės galimybes naikinant vėžinius audinius, dalyvavo praktiniame užsiėmime, kuriame patyrė vėžinių susirgimų gydymo spinduline terapija ypatumų, pajuto tiesioginį fundamentalių tyrimų poveikį medicinai.

  Renginio pabaigoje į tarptautinę hadronų terapijos meistriškumo pamoką jungėsi įvairios pasaulio šalys, kurios medicinoje naudoja pažangiausias technologijas.