Jau 20 metų dalyvaujame tradiciniame geografijos konkurse

  Kovo 27 d. vyko tradicinis XX Nacionalinis Česlovo Kudabos geografijos konkursas, jį nuotoliniu būdu organizavo Vilniaus geografijos mokytojų organizacinis komitetas, Vilniaus universiteto Geomokslų institutas ir Lietuvos geografų draugija. Konkurso tikslai: skleisti žymaus geografo prof. Česlovo Kudabos idėjas ir populiarinti jo nuveiktus darbus; ugdyti mokinių mokslinį kritinį mąstymą bei kūrybiškumą; skatinti mokinių domėjimąsi geografijos mokslu, sudaryti galimybę mokiniams pasitikrinti žinias ir gebėjimus bei įsivertinti savo geografinį išprusimą.

  Renginio atidarymo metu mokinius ir mokytojus pasveikino Vilniaus universiteto rektorius prof. dr. Rimvydas Petrauskas, Vilniaus universiteto Geomokslų instituto direktorius prof. dr. Egidijus Rimkus, konkurso organizacinio komiteto pirmininkas dr. Virginijus Gerulaitis. Geografijos bakalaurė Akvilė Izabelė Ramanauskaitė, Vilniaus universiteto alumnė, apžvelgė konkurso istoriją.

  Šįmet konkurse dalyvavo ir užduotis sprendė net 1026 dalyviai! Mūsų gimnazijai atstovavo 5 mokiniai: Deimantas Busila (6 klasė), Gabija Lingevičiūtė (7 klasė), Tomas Stukonis ir Kornelija Žitkevičiūtė (8 klasė) ir Lukas Gudelaitis (IV g klasė). Užduotims spręsti buvo skirta 1 valanda, o rezultatai bus paskelbti gegužės mėnesį.

  Kol mokiniai sprendė užduotis, mokytojai dalyvavo nuotolinėje paskaitoje „Marso geologija, geografija, meteorologija, hidrologija ir kartografavimas” (prof. dr. Andrej Spiridonov, Vilniaus universitetas).

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter