DSC_4048

Tradicinis projektas „Atvira mokykla“ Butrimonių gimnazijoje

Ką reiškia būti atviram?

Tai „būti lobynu, visados atviru kiekvienam einančiam pro šalį”.

Kahlin Gibran

Kovo 8-10 dienomis Butrimonių gimnazijoje vyko tradicinis projektas „Atvira mokykla“. Į gimnaziją buvo kviečiami visi, norintys pamatyti šiuolaikišką XXI a. mokyklą, stebėti pamokas, dalyvauti renginiuose, pasikalbėti su mokytojais.

Pamokų stebėjimas – būdas iš arčiau pažinti savo vaikus

Kovo 8-9 dienomis tėveliai turėjo išskirtinę galimybę stebėti savo vaikus. Juk dažnai namuose kyla tokių klausimų, kaip: „ką šiandien mokosi vaikai, kokia klasėje vyrauja atmosfera, koks mokytojų ir mokinių bendravimas“, ir panašiai. Džiugu, kad tėvai pasinaudojo proga stebėti visą procesą iš arti. Tai ne tik suartina mokinių ir tėvų tarpusavio santykius, bet motyvuoja ir mokytojus. Svarbu žinoti, kad tėvai domisi tuo, kas vyksta mokykloje.

Kovo 10-oji – netradicinių veiklų diena

Šią dieną mokiniai turėjo galimybę bendrauti su klasių vadovais, diskutuoti draugystės tema. Vaikai kūrė meninius darbelius, kuriais šiuo metu galima pasigėrėti gimnazijos laiptinėje. Pagrindinis šios veiklos tikslas – ugdyti pozityvius mokinių bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus. Rasti kompromisą, susikalbėti, neįžeisti vienas kito – tai pamatinės vertybės, kurias reikia nuolat ugdyti ir vaikams, ir suaugusiems.

Daugiausiai džiaugsmo mokiniams suteikė gamtos ir tiksliųjų mokslų metodinės grupės organizuotas orientacinis žaidimas. Idėja surengti tokias rungtynes kilo informacinių technologijų mokytojai Jonei Poliakienei ir biologijos mokytojai Vilmai Mielaikienei. Į šią linksmą veiklą įsitraukė ir kitų metodinių grupių nariai. Buvo smagu girdėti darbinį šurmulį, stebėti azartiškas mokinių akis ir didelį norą laimėti. Penktokai džiūgavo, kad „tai pirmoji diena, kai mokykloje galima bėgioti!“ Vėliau aukštesniųjų klasių mokiniai savo žinias tikrinosi nacionaliniame „Lietuvos istorijos žinovo“ konkurse, kurį gimnazijoje koordinavo istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė.

Pradinių klasių mokytojos taip pat aktyviai įsitraukė organizuojant netradicines veiklas. Patys mažiausieji gimnazijos mokiniai kūrė draugystės plakatus, savo žinias pasitikrino linksmojoje viktorinoje, kurioje vaikus drąsino ir jiems padėjo susirinkę tėveliai. Galiausiai visi sugužėjo į aktų salę, kurioje pradinių klasių mokytojos su mokiniais pristatė visiems susirinkusiems dalyviams projektą „Dainuoju Lietuvai“.

13 val. gimnazijos hole prasidėjo renginys, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Skambėjo Jaunimo choro dainos (vadovė muzikos mokytoja Neringa Valvonienė), džiugino „Gojelio“ šokėjų paruošti šokiai (vadovė šokių mokytoja Živilė Patinskaitė), apie gimtojo krašto reikšmę vertė susimąstyti meninė mokinių kompozicija (vadovė teatro mokytoja Asta Daironienė). Su švente gimnazijos bendruomenę sveikino direktorius Valdas Valvonis, linkėdamas būti patriotiškais savo krašto mylėtojais. O kad ši tema aktuali ne tik šiandien, direktorius parodė skaitymas rašytojos Šatrijos Raganos kūrinio ištrauką. Po renginio tėveliai turėjo galimybę bendrauti su gimnazijos mokytojais.

Kraujo donorystės akcija „Dovanoji kraujo – dovanoji gyvenimą!“

Projekto „Atvira mokykla“ metu vyko kraujo donorystės akcija, kurios sumanytoja yra direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita Kamandulienė. Šia akcija buvo siekiama mylėti savo artimą, draugą, kaimyną, kraštietį ne žodžiais, o darbais. Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės. Iki šiol tokiame moderniame technologijų pasaulyje nėra sukurto dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują, todėl svarbu suprasti, kad šis kilnus poelgis gali padėti išgelbėti kažkieno mamą ar tėtį, sesę ar brolį, dukrą ar sūnų…

Kad mokiniai geriau žinotų kraujo donorystės naudą, jiems Nacionalinio kraujo centro lektorė Irma Pimpičkaitė skaitė paskaitą šia tema. Ji aiškino, kam ir kodėl reikia kraujo, kas gali tapti donorais, rodė kraujo kelią, atsakinėjo į mokinių klausimus. Tikimės, kad paskaita ir lektorės padrąsinimas įkvėps mokinius kilniems darbams.

Norėčiau padėkoti žmonėms, kurie palaikė akcijos idėją, išdrįso būti kraujo donorais, bet negalėjo… Tačiau nuoširdžiausias AČIŪ tiems, kurie dovanojo gyvenimus! Tai didžiausia pagarbos kitam žmogui išraiška. Vienas donoras gali išgelbėti net tris gyvybes! Be abejo, nuoširdžiai dėkojame Nacionalinio kraujo centro donorų organizatorei Rimantei Vanagienei ir visai jos komandai. Šie žmonės į Butrimonis atvyko iš Vilniaus, tikėdami mūsų gerumu.

Bendravimas ir bendradarbiavimas – stiprios bendruomenės požymis

Apibendrinant Butrimonių gimnazijos projektą „Atvira mokykla“, norisi priminti rašytojo Kahlin Gibran žodžius: „Ir ypač pabrėžiu: norėčiau, kad kiekvienas jūsų būtų kiekvienam kitam geras bendražygis, nes tik taip jūs galite tikėtis, kad pasieksite savo kilnųjį tikslą“. Dėkoju visiems, padėjusiems įgyvendinti projektą „Atvira mokykla“: mokiniams, tėvams, mokytojams ir kt. Linkiu šios gimnazijos bendruomenės nariams bendrauti ir bendradarbiauti, pradedant nuo nuoširdaus „Labas rytas“ arba „Laba diena“, gerbiant vieniems kitus, padrąsinant, pripažįstant suklydus, ieškant išeičių, padėkojant, nes Lietuva – tai aš ir tu. Kurkime gražią Lietuvą!

Jurgita Kamandulienė,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui