DSC_0794

Judėjimas, gimęs Butrimonių gimnazijoje, išplaukė į plačius respublikos vandenis

Gegužės 31 dieną Kaune įvyko trečioji respublikinė sporto ir meno šventė „Adamkiada 2017“. Gimusi Alytaus rajono Butrimonių gimnazijoje, sumanyta ir inicijuota šios gimnazijos direktoriaus Valdo Valvonio, šventė plečia savo ribas – šiemet pirmą kartą surengta Kaune – Prezidento Valdo Adamkaus gimtajame mieste. Tokiai idėjai pritarė Kauno miesto savivaldybės taryba ir, prisijungus Lietuvos sporto muziejui, šiemet šventėje dalyvavo ne tik buvusio Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotų mokyklų moksleiviai, bet ir Kauno apskrities jaunieji sportininkai.

Renginio idėją ir jo reikšmingumą sustiprina Prezidento Valdo Adamkaus palaikymas – Jo Ekscelencija, kaip ir pernai, vėl dalyvavo šventėje. S.Dariaus ir S.Girėno stadione sveikindamas moksleivius Valdas Adamkus sakė: „Šitame stadiono take prieš 67 metus aš pirmą kartą bėgau 100 metrų už savo mokyklą.“

Renginio dalyvius pasveikino ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, palinkėjęs daryti gražius darbus savo kraštui, Kauno miesto savivaldybės atstovas, Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas. Taip pat dalyvavo Nacionalinės premijos laureatas dailininkas, skulptorius profesorius Antanas Kmieliauskas bei kiti garbūs svečiai.

„Norėjome sugrąžinti prezidentą į jo gimtąsias vietas. Jis dažnai atsimena, kad jaunystėje pro savo langus matė Dariaus ir Girėno stadioną, Kauno sporto halę, Ąžuolyną. Norėjome suteikti prezidentui gerų emocijų“, – apie idėją rengti šventę Kaune kalbėjo V.Valvonis.

Prezidentas padovanojo V.Valvoniui ir P.Majauskui po jubiliejinį atminimo medalį „Gerumo ąžuolas“, kurių Lietuvoje 2016 metais nukaldinta tik 90 vienetų. Įrašas – V.Adamkaus žodžiai – medalio reverse „Kaip šio ąžuolo šaknys įsitvirtinusios į šventą Lietuvos žemę, privalu, kad ir mūsų šaknys neatitrūktų nuo savo tautos“ įkvepia prasmingai veiklai.

Šventė prasidėjo iškilminga eisena, kuri, lydima Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų orkestro ir Kauno miesto pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“, nušurmuliavo Kauno gatvėmis nuo Rotušės aikštės iki S.Dariaus ir S.Girėno stadiono, pakeliui stabtelėjo prie Kauno miesto savivaldybės ir priėmė savivaldybės mero V.Matijošaičio pavaduotojos pasveikinimą. Po pietų renginys persikėlė į prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“, kur kino teatre „Cinamon“ įvyko apdovanojimų ceremonija ir filmo „Karibų piratai“ peržiūra.

Varžybos S.Dariaus ir S.Girėno stadione ir dailės pleneras Ąžuolyne

S.Dariaus ir S.Girėno stadione 24 respublikos mokyklų jaunieji sportininkai varžėsi 60 metrų bėgimo, šuolio į tolį rungtyse, estafetėje 4×100 m, žaidė futbolą.

„Tai yra mėgiamiausios Valdo Adamkaus rungtys. Prezidentas buvo puikus sportininkas, savo laiku pasiekęs puikių rezultatų: 100 metrų nubėgo per 10,8 sekundės, į tolį nušoko 7 metrus 24 centimetrus“, – tikino „Adamkiados“ sumanytojas ir iniciatorius, Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis.

Įkvėpti olimpinės stadiono dvasios ir Prezidento V.Adamkaus sportinio pavyzdžio, šiemet Butrimonių gimnazijos sportininkai pademonstravo puikią sportinę formą ir pasiekė aukštų rezultatų. Bendroje komandinėje įskaitoje komanda laimėjo II vietą, šuolio į tolį rungtyje Justinas Straigis (II g klasė) – II vietą, o Deimena Ramančiuckaitė (8 klasė) šioje rungtyje užėmė VI vietą bei pagerino mokyklos rekordą. 60 metrų bėgimo rungties II vietos laimėtojas – Tautvydas Balynas (I g klasė), o III vieta atiteko Deimenai Ramančiuckaitei. Estafetėje (4×100 m) mūsų gimnazijos komanda – 2 berniukai ir 2 mergaitės – užėmė III vietą. Jauniausia iš visų dalyvavusių estafetėje mokyklų sportininkų buvo mūsų 5 klasės mokinė Miglė Lukoševičiūtė, parodžiusi gerą rezultatą. Gimnazijos komanda futbolo rungtyje pelnė VII vietą. Bendros – kompleksinės įskaitos rezultatai: I vieta – Radviliškio r. Sidabravo gimnazija, II vieta – Alytaus r. Butrimonių gimnazija, III vieta – Raseinių r. Ariogalos gimnazija.

Visų rungčių prizinių vietų laimėtojai iš 24 mokyklų buvo apdovanoti medaliais, diplomais, taurėmis, Lengvosios atletikos ir futbolo federacijos įsteigtais prizais ir itin vertingomis knygomis „Prezidento Valdo Adamkaus misija“ bei „Lietuvos tūkstantmetis“, pasirašytomis Prezidento kiekvienam asmeniškai.

Jaunųjų dailininkų pleneras vyko Ąžuolyno parke. Šių metų tema „Aš noriu – aš galiu“ suteikė galimybę plačiau ją interpretuoti ir originaliai atskleisti pasirenkant norimą techniką. Plenero darbų vertinimo komisija (pirmininkas dailininkas profesorius A.Kmieliauskas) išrinko ir apdovanojo diplomais ir taurėmis 6 prizininkus, tarp jų ir Butrimonių gimnazijos I g klasės gimnazistę Santą Rinkevičiūtę.

Apdovanojimai „Adamkiados garbė“

Šventės uždarymas ir antroji apdovanojimų dalis vyko kino teatre „Cinamon“. Šiemet pirmą kartą renginio istorijoje buvo teikiami „Adamkiados garbės“ apdovanojimai, kurie įteikti 24 mokyklų nominantams už atsakingą veiklą, puikų mokymąsi, sporto ir meno pasiekimus, tinkamą mokyklos reprezentaciją visuomenėje. Jiems buvo įteikta Lietuvos sporto muziejaus įsteigta taurė, Prezidento V.Adamkaus pasirašyta knyga, „Adamkiados garbės“ sertifikatas ir vardinė lentelė.

Padėkos raštus bei vardinę lentelę gimnazijos direktorius V.Valvonis įteikė ir buvusiai ilgametei Butrimonių gimnazijos pavaduotojai ugdymui, daugybės gimnazijos ir respublikinių renginių sumanytojai Genovaitei Žiurinskienei bei šiemetinės „Adamkiados“ partneriui Lietuvos sporto muziejaus direktoriui Pranui Majauskui, padėkodamas jiems už iniciatyvas ir bendradarbiavimą.

V.Valvonis dėkojo visiems rėmėjams ir partneriams, padėjusiems įgyvendinti tokio masto renginį. „Džiaugiamės mokyklų entuziazmu, bendradarbiavimu. Esame pavyzdys Lietuvos švietimo bendruomenėms: turime kilnią idėją, ją įgyvendinančius žmones, jaučiame Jo Ekscelencijos Valdo Adamkaus ir ponios Almos Adamkienės paramą. Džiaugiamės ir didžiuojamės pasiektais rezultatais“,- sakė V.Valvonis.

Šventė baigėsi filmo „Karibų piratai“ peržiūra kino teatre „Cinamon“.

Butrimonių gimnazija dėkoja renginio rėmėjams: Alytaus r. savivaldybei, Kauno miesto savivaldybei, Kūno kultūros ir sporto departamentui, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, Lietuvos sporto universitetui, Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų orkestrui, UAB „Mantinga“, UAB „Cinamon Operations Lithuania“, Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centrui, Alytaus apskrities futbolo federacijai, Lietuvos masinio futbolo asociacijai, UAB „Delano“, Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijai „Nemunas“, Lietuvos lengvosios atletikos federacijai.

Taip pat dėkoja informaciniams rėmėjams: laikraščio „Alytaus naujienos“ redakcijai, interneto portalams „Alytaus gidas“, „danielius.net“, radijo stoties FM99 kolektyvui.

Renata Balčiūnienė Butrimonių gimnazijos mokytoja