20220119_120621

Vaikų emocinės savijautos bei psichikos sveikatos gerinimo veiklos

Sausio 19 dieną Butrimonių gimnazijos 5 kl., 8 kl., I, II g kl. mokiniai dalyvavo Geros savijautos programos veiklose „Vaikų emocinės savijautos bei psichikos sveikatos gerinimas panaudojant muzikos ir dailės terapijos metodus“. Programą inicijavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Geros savijautos programa siekiama gerinti mokinių emocinę būklę, sukuriant kuo palankesnes sąlygas patirti mokymosi sėkmę. Lektorės įtraukė mokinius į įvairias veiklas. Žiūrėdami vieni kitiems į akis vaikai dalinosi patirtimis ir norais: garsiai sakė, ko nori, ką gali, kas jiems sekasi. Sukūrę pozityvią nuotaiką savo pojūčius užrašė ilgame popieriaus lape, piešė emocijų piešinį. Muzikos terapijos užsiėmimuose mokiniai galėjo išbandyti pačius įvairiausius net ir nematytus, netradicinius instrumentus: skambinti varpeliais, trikampiu, barškučiais, mušti kailiu aptrauktą būgną, daužyti staklių šaudykles bei groti kitais įvairiausiais prietaisais ir instrumentais.  Klausydami muzikos įrašų patyrė daug džiugių emocijų: sklendė virš vandens, trypčiojo smėlyje, sukosi rateliu. I-II g klasių mokiniai savo emocijas bandė išreikšti piešdami, spręsdami bręstančiai asmenybei susidarančias situacijas, kuriose galėtų jaustis saugūs. Meninių veiklų metu mokiniai ne tik aktyviai dalyvavo patys, bet ir stiprino socialinius emocinius, bendradarbiavimo, gilesnio savęs pažinimo įgūdžius bei gebėjimą reflektuoti.