20200611_101258

Butrimonių gimnazijoje – šventiška paskutinė mokslo metų diena

Paskutinės šių mokslo metų dienos simbolinis skambutis – atsisveikinimo su mokykla šauklys Butrimonių gimnazijoje nuaidėjo birželio 17-tą.

Nekantraujantys atrasti švytinčios vasaros spalvas, potyrius ir pramogas mokiniai šiemet dalyvavo Atsisveikinimo su mokykla šventėje kitaip – virtualiai. Saugodama savo bendruomenę, mokykla galimybę švęsti tradiciškai, dalijantis ir džiaugiantis fiziniu bendrystės pojūčiu iškeitė į saugesnį, bet šiuolaikišką variantą – šventė organizuota naudojantis vaizdo konferencijų ir pokalbių platforma ,,Zoom”.

Tačiau standartinio ir įprasto, gražią tradiciją išlaikančio šventės formato nuspręsta neatsisakyti. Tradicijos tęstinumas Butrimonių gimnazijos bendruomenei visada yra vienas iš svarbiausių prioritetų formuojant bendruomenės nario tapatumo jausmą. Todėl jį išreiškiant, prasmingu akcentu tapo muzikos mokytojos Neringos Valvonienės vadovaujamo merginų ansamblio šventės pradžioje pakiliai atliktas gimnazijos himnas.

Gimnazijos direktorius Valdas Valvonis sveikino gimnazijos bendruomenę įveikus nuotolinio mokymosi iššūkius, palinkėjo saugių, turiningų ir smagių vasaros atostogų. Buvo paskelbti ir virtualiai ,,įteikti” padėkų raštai mokiniams už puikų mokymąsi, aktyvią sportinę, meninę ir visuomeninę veiklą. Kaip ir kasmet, vėl paskelbti konkurso ,,Šauniausia klasė“ nugalėtojai: 5-8 klasių koncentre laimėjo šeštokai, o I-III g klasių grupėje nugalėtojais tapo I g gimnazistai. Konkurso tradicinis prizas – edukacinė išvyka. Pažangiausia klase šiemet tapo penktokai, laimėję piniginį prizą, įsteigtą gimnazijos direktoriaus V. Valvonio, Butrimonių parapijos klebono Juozo Bakšio, buvusio Butrimonių seniūno Algirdo Juso, Alytaus r. savivaldybės tarybos nario Kęstučio Patinsko, UAB „Kagertis“ direktorės Aušros Okmanienės ir Butrimonių bendruomenės pirmininkės Zitos Lukoševičienės.

Jaunatviška energija ir pozityvumu tryško klasių parengti kūrybiniai darbai – sveikinimai. Čia liejosi šviesi emocija, žaismė, žaižaravo gražiausi mokyklinio gyvenimo epizodai, linksmi palinkėjimai bendruomenei, jautriai suskambo choro, gimnazistės Deimenos Ramančiuckaitės atliekamos dainos ir mokinių padėkos žodžiai mokytojams, padėjusiems nuotolinio ugdymosi būdu įveikti mokslo viršukalnes.

Virtualios šventės pabaigoje mokiniai stebėjo Lietuvos valstybės vėliavos nuleidimo ceremoniją pasibaigus mokslo metams – vėliavą iškilmingai nuleido jaunieji šauliai, vadovaujami socialinės pedagogės Ramutės Jablonskienės. Ši kasmetinė ceremonija, reglamentuota Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos įstatymo, yra neatsiejama mokinių pilietinio patriotinio ugdymo dalis.

Mokslo metai baigėsi, įveikta daug netradicinio ugdymo iššūkių, išmokta kitokio formato bendravimo ir bendradarbiavimo, pasitikrintos vertybinės nuostatos, sutvirtėta ir pasiruošta galimiems netikėtumams.

Tad spontaniškumo, gražių vizualizacijų, pozityvių emocijų pliūpsniai Atsisveikinimo su mokykla šventėje – būtent tai, ko labai reikia šiandieniniame socialiniame kontekste.

Butrimonių gimnazijos mokytoja Renata Balčiūnienė