16

Edukacinė-pažintinė ekskursija į Alytų

Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.2.1-SFA-V-719-01–0001 „Kokybės krepšelis“

  Alytus – Dzūkijos sostinė, šeštas pagal dydį Lietuvos miestas. Nors Alytų aplankome gana dažnai, tačiau ne visi esame susipažinę su jo istorija, legendomis bei lankytinomis vietomis.

  Birželio 8 d. Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus 1-4 klasių mokiniai vyko į pažintinę-patyriminę-edukacinę išvyką, kuri turėjo aiškų tikslą: mokinių žinias, įgūdžius ir gebėjimus, įgytus pasaulio pažinimo pamokose, praktiškai pritaikyti molio lipdymo edukacijoje bei susipažinti su Alytaus miesto atsiradimo istorija ir lankytinomis vietomis.

  Vaikai dalyvavo ,,Molinės puodynėlės“ lipdymo edukacijoje, kurioje ne tik prisiminė molio savybes, bet ir išbandė puodžiaus amatą. Po įdomaus gido pasakojimo A. Matučio muziejuje mokiniai aplankė Laisvės angelo paminklą ir miesto parką. Toliau pažintinė-patyriminė kelionė tęsėsi Dainų slėnyje. Vaikai sužinojo, kad šioje vietoje vyksta daug kultūrinių ir sportinių miesto švenčių ir renginių. Po to kelionė tęsėsi aukščiausiu Lietuvoje pėsčiųjų ir dviračių ,,Baltosios rožės“ tiltu. Vaikai greitai įveikė 240 m atstumą ir išklausę ,,Mirgrausėlės ir Alyčio“ meilės legendą, sužinojo Alytaus miesto atsiradimo istoriją. Pažintinės kelionės pabaigoje mokiniai bėgiojo Alytaus piliakalnio šlaitais ir apsigaivino Alytupio upelio vandeniu.

  Ši pažintinė-patyriminė-edukacinė išvyka mokiniams labai patiko, nes ji suteikė ne tik daug dalykinių, bendrųjų, socialinių kompetencijų, bet ir daug šiltų ir gerų emocijų.

  Įgyvendintos ,,Kokybės krepšelio“ veiklos: 1.2. Savivaldaus ir patyriminio ugdymo(si) diegimas dalykų pamokose. 1.3. Ugdymo proceso organizavimas kitose edukacinėse aplinkose gimnazijoje ir už gimnazijos ribų – ,,klasė be sienų“. 

  Daiva Bartkevičienė 3-4 klasių vyresn. mokytoja

  Daiva Abramavičienė 1-2 klasių mokytoja

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter