Edukacinė-pažintinė išvyka į Kauno zoologijos sodą

Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.2.1-SFA-V-719-01–0001 „Kokybės krepšelis“

  Lietuvos zoologijos sodas seniausias Lietuvoje, įkurtas 1938 m. žymiausio Lietuvos zoologo, keliautojo, rašytojo prof. Tado Ivanausko iniciatyva. Čia įkurtoje zoomokyklėlėje vyksta edukaciniai užsiėmimai, atsiveria galimybė pažinti gyvūnijos karalystę, suprasti jos dėsnius, džiaugtis gamtos stebuklais bei išmokti saugoti ir puoselėti mūsų visų aplinką.

  2021 m. birželio 4 d. 1 klasės mokiniai vyko į edukacinę-pažintinę išvyką Kauno zoologijos sode. Tai patyriminio pobūdžio išvyka, kurios uždavinys – susipažinti su pasaulio ir Lietuvos gyvūnijos įvairove, su nykstančiomis rūšimis ir nykimą sąlygojančiais veiksniais, gebėti apibūdinti 1-2 gyvūnus pagal pateiktus raktinius žodžius, nupiešti vieną pasirinktą gyvūną bei parašyti jo vardą. Išvykoje mokiniai tobulino gamtamokslines dalykines, bendrąsias: pažinimo, socialinę bei asmeninę kompetencijas.

  Kauno zoologijos sodo gidė supažindino mokinius su sodo gyventojais: įdomiai papasakojo apie tigrus, liūtus, beždžiones, stumbrus, vilkus ir kupranugarius, žirafas, lamas, ruonius. Mokiniai bandė vaikščioti/judėti kaip kupranugariai. Pirmokai domėjosi žuvytėmis, driežais ir gyvatėmis, šikšnosparniais, įvairiaspalvėmis papūgėlėmis, grožėjosi zoologijos sodo augalais, kurie aplinkai suteikia egzotiškumo.

  Zoologijos sodo gyvūnai vaikams labai patiko, nes daugelis mokinių lankėsi pirmą kartą.

  Pradinių klasių mokytoja Sigita Žvinakienė

  Įgyvendintos ,,Kokybės krepšelio“ 1.2. Savivaldaus ir patyriminio ugdymo(si) diegimas dalykų pamokose ir 1.3. Ugdymo proceso organizavimas kitose edukacinėse aplinkose gimnazijoje ir už gimnazijos ribų – ,,klasė be sienų“ veiklos.

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter