Integr. Visi

Integruota fortepijono-dailės pamoka „Skambančios spalvos“

Lapkričio 23 d. Alytaus r. meno ir sporto mokyklos Butrimonių skyriuje vyko integruota fortepijono-dailės pamoka „Skambančios spalvos“ Butrimonių gimnazijos 2 klasėje. Ši savaitė skirta suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokymosi siluetai“, todėl labai smagu, kad pamokoje dalyvavo grojančių mokinių mamytės (Dovilė, Indrė, Vaida) ir močiutės (Lina S., Alvyra A.), kurios kartu su mokiniais klausėsi atliekamų kūrinėlių ir juos iliustravo popieriaus lape. Skambėjo fortepijoniniai ansambliai su mokytoja Joana: „Miuzetė“, kurią atliko Paula Anušauskaitė, „Viščiukai“, atliekami Mėjos Senūtaitės, „Skamba varpeliai“ – Agotos Karžinauskaitės. Lėja Lukošiūnaitė pagrojo pjesę „Šokantys lietaus lašai“.

Pamokos tikslas: plėsti mokinių ir tėvų žinias apie muzikos, dailės, spalvų supratimą, jos įtaką žmogaus asmenybei, pažadinti norą mokytis groti, piešti, „išgirsti“ spalvas. Ir visiems tai pavyko pavaizduoti popieriaus lape, nes piešinyje buvo įminti visų kūrinėlių pavadinimai. Pamoką vedė fortepijono mokytoja metodininkė Joana Laugalienė ir Butrimonių gimnazijos 2 kl. vyresnioji mokytoja Nijolė Karkauskaitė. Tik bendras, komandinis darbas gali duoti gražių, įsimintinų akimirkų ir gerų rezultatų.

Fortepijono mokytoja metodininkė Joana Laugalienė