zemes-diena-2021-min

Integruota pamoka „Saugokime Žemę“

  Kovo 20 diena – pavasario lygiadienis. Būtent šią dieną visame pasaulyje minima Žemės diena. Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai įteisino 1971 metais. Jai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – kovo 20 diena. Atliepdama į Žemės dienos iniciatoriaus Johno McConnello kreipimąsi, 1992 m. tuometinė Lietuvos Aukščiausioji Taryba nutarė Kovo 20- ąją paskelbti Žemės diena ir mūsų šalyje.

  Butrimonių gimnazijoje kovo 19 dieną II g klasės mokiniams vyko atvira integruota informacinių technologijų ir biologijos pamoka ,,Saugokime Žemę“, skirta Žemės dienai paminėti. Biologijos mokytoja Vilma Mielaikienė su mokiniais aptarė aktualiausias šiandienines aplinkosaugines problemas ir akcentavo, kodėl reikia saugoti Žemę. Informacinių technologijų mokytoja Jonė Poliakienė gimnazistams pasiūlė naudojantis www.canva.com programa sukurtą plakatą pasirinkta aplinkosaugine tema pristatyti visai klasei. Pamokos pabaigoje mokiniai įsivertino aplinkosaugos žinias ir atliko testą Kahoot platformoje bei pritarė nuomonei, jog privalome saugoti savo Žemę, jei norime gyventi švarioje aplinkoje.

  Plevėsuojanti Žemės vėliava mums primena, kad kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie švarios gamtinės aplinkos išsaugojimo mažais darbais – šiukšlės pakėlimu, atliekų rūšiavimu, vandens ir elektros taupymu. Taigi rūpinkimės Žeme kiekvieną dieną!